Ankara’da da Özgür-Der Şubesi Açıldı

05.11.2012 19:29
Ankara’da da Özgür-Der Şubesi Açıldı
İslami mücadelede yeni bir halka olma amacıyla Ankara'da Özgür-Der şubesi açıldı.

HAKSÖZ-HABER

Özgür-Der Ankara Şubesi, Necip Fazıl Salonunda gerçekleştirilen bir programla açıldı. Açılış programında Abdurrahman Dilipak, Turan Kışlakçı ile Hamza Türkmen’in konuşmacı olarak katıldığı “Ortadoğu’daki İslami Yükselişler ve İntifadalar” konulu bir panel yapıldı.

Diğer il ve ilçelerde bulunan Özgür-Der şubelerinden konuklarının yanı sıra Ankara’dan da yoğun bir katılımın olduğu programın sunuculuğunu Emre İsaoğlu yaptı.

Yusuf Dursun’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mealinin ardından Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya selamlama konuşmasında; Özgür-Der Ankara Şubesinin açılışının kardeşliği artırıcı hayırlı amellere vesile olması dileğinde bulunduktan sonra Ortadoğu’da ve özellikle Özgür-Der Diyarbakır Şubesinin organize ettiği Kurban Organizasyonu vesilesiyle gittiği Suriye’deki gelişmelerle ilgili gözlemlerini aktardı.

Daha sonra Özgür-Der Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Çeliker kısa bir açılış konuşması yaptı. Çeliker, konuşmasında Özgür-Der hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Suriye Direnişi ve Müslümanların tutumuna değindi.

Ortadoğu’daki intifadalar ve Özgür-Der’in tanıtıldığı sinevizyonun ardından Halit Çağdaş’ın oturum başkanlığını yaptığı panele geçildi.

Panelde ilk olarak Abdurrahman Dilipak söz aldı. Dilipak, “Yeryüzünün tamamından sorumluyuz. İnananların ilgi alanına girmeyen tek bir nokta yoktur yeryüzünde. Her bir insandan sorumluyuz. Ahirette her koyun kendi bacağından asılmayacak. Yaptıklarımızdan ve yapmadıklarımızdan, söylediklerimizden ve söylemediklerimizden sorumlu olacağız. Kendi dünyalığımızın peşinden koşarken, çocuklarımızın rızkı için çalışırken dünyadaki 300 bin aç çocuğun da bizim çocuklarımız olduğunu unutmayacağız.” sözleriyle başladığı konuşmasında Müslümanların kendilerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Dilipak, konuşmasını, “Coğrafyamızdaki değişim hemen bugünden yarına birkaç yılda gerçekleşebilecek bir süreç değil.  Ve kolay de değil. Zor olacak, zahmetli olacak. Ve uzun bir zaman alacak. Suriye’deki süreç bunun ne kadar zor ve zaman isteyen bir mücadele olduğunu gösteriyor. Sadece Suriye yok. Arabistan var, Ürdün var ve daha pek çok belde var. Sadece Biladi'ş-Şam dediğimiz bölgede bugün 5 devlet var. Bizim mücadelemiz sadece bu bölge ile de sınırlı değil. Biz dünyanın ıslahına talibiz. Bu sebeple sabırlı olmalıyız. Aceleci olmamalıyız.” sözleriyle sona erdirdi.

Daha sonra söz alan Turan Kışlakçı ise İslam dünyasındaki mücadelelerin sonradan ortaya çıkan mücadeleler değil tarihi kökleri olduğunu ve hemen hepsinde bu tarihi arka planın şimdi daha belirgin hale geldiğini ifade ederek başladığı konuşmasını İntifada hareketlerinin başladığı ülkelerden örnekler vererek sürdürdü.

Kışlakçı, konuşmasını,  Müslümanların kendi coğrafyalarına yabancı olmamaları gerektiği gerçeğinden hareketle Hasan El-Benna’nın kütüphanesinde İslam dünyasının değişik bölgeleriyle ilgili kitapların varlığından söz ederek “O kitapları görünce gerçekten çok şaşırdım. O yıllarda Hasan El-Benna diğer coğrafyalardaki Müslümanlarla ilgili malumata sahip ve hemen hepsinin nasıl bir ahval içerisinde olduğunu biliyor. Bizler de işte bu bilinçle Müslüman kardeşlerimizle irtibatlar kuracak, geliştirecek şekilde diğer bölgelerden haberdar olmak, onların mücadelelerine katkıda bulunmak zorundayız.” ifadeleriyle sona erdirdi.

Panelin son konuşmacısı Hamza Türkmen;  “Hepimiz 2 seneden beri heyecanla veya tartışarak takip ediyoruz. Ve Ortadoğu ayağa kalkıyor. Bu insanlığın uyanış ve Müslümanların diriliş rüzgarıdır. Bize düşen de en azından bu İslami diriliş rüzgarının kaynağını ve istikametini kavramak, hikmet olarak gördüğümüz doğruları ile bütünleşmek ve dayanışmamızı çoğaltmak olmalıdır. Tahrir Meydanı’nda ortaya konan ŞURA içtihadı formu yaygınlaştırılmalıdır; taklitçilik, sığınmacılık ve korku duvarları aşılmalıdır.” diyerek başladığı konuşmasında Ortadoğu’da başlayan direniş hatlarının belirleyici konumunda Müslümanların olduğunu ve bu nedenle bu hareketleri İntifada çerçevesinde değerlendirmek gerektiği üzerinde durdu.

Türkmen, konuşmasını, “Asıl olan bu geçiş sürecinde vahye uygun İslami bir yönetim modeline / ekonomik üretim-tüketim alternatifine / ve yeni bir medeniyet inşasına götürecek nitelikli insanlarımızı yetiştirmek ve kitlenin bilgisini, imanını ve adanmışlığını geliştirebilmektir. Bize de Türkiye’de düşen tevhit – adalet – özgürlük mücadelesini yükseltebilmek, kendimize özgür alanlar açıp birlikteliğimize tanıklık edeceğimiz tebliğimizi yaygınlaştırabilmektir. Şimdi Mısırlı, Tunuslu, Suriyeli Müslümanlar bu imtihanı konuşmaktan öte, yaşayarak sınav veriyorlar. Tüm imkansızlıklar içinde Ortadoğu intifadası ve Suriye direnişi inanç ve azim dolu kararlılıkla bize ve tüm ıslah kökenli İslami çabalara ümit ve örneklik oluşturuyorlar.” ifadeleriyle tamamladı.

Program Emre İsaoğlu’nun teşekkür konuşmasıyla sona erdi. 

Fotoğraf: Murat Kurt

ankara-20121105-1.jpg

ankara-20121105-2.jpg

ankara-20121105-3.jpg

ankara-20121105-4.jpg

ankara-20121105-5.jpg

ankara-20121105-6.jpg

ankara-20121105-7.jpg

ankara-20121105-8.jpg

ankara-20121105-9.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
vedat
15 Kasım 2012 Perşembe 22:01
Tebrik
Rabbim, Bu şubenin çalışmalarını hayırlı ve bereketli kılsın.Ankara'da açılması çok geç oldu ama olsun.İnşallah Ankara'da gündem olabilecek şahitlikler gerçekleşir.
Cengiz Çırak
11 Kasım 2012 Pazar 08:18
Tebrik
Rabbim hayırlı etsin. heyecanlarını daim kılıp, ayaklarını kaydırmasın, sabit kılsın İnşeAllah.
ÖZGÜR DER TATVAN
10 Kasım 2012 Cumartesi 12:36
Hayırlı Olsun
Ankara Özgür Der şubesinin açılışını hayırlara vesile olmasını Rabbımızden dileriz.Rabbım bu çatı altında yapılacak çalışmaları ümmetin yeniden dirilmesine vesile kılsın.Emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz.
ilyas fatih uçan
10 Kasım 2012 Cumartesi 01:30
hayırlı olsun
Rabbim hayırlara vesile kılsın inşaallah...güzel bir programdı emegi geçen tüm kardeşlerden Hak Teala razı olsun. SELAM VE DUA İLE.....
Burhan Gökçe
08 Kasım 2012 Perşembe 14:11
Kadeşliklerimiz çoğlalsın.
noksanlığını her zaman hissettiğimiz ankara özgür der şabesinin açılması bizleri ziyadesi ile sevindirmiştir.Allah bundan sonraki yürüyüşlerinde yardımcısı olsun kardeşlerimizin.Salih amellerimizi kardeşliklerimizi çogaltsın Rabbımız.vesselam...
Murat DOGAN(Fr)
07 Kasım 2012 Çarşamba 16:15
Hayirli Olsun
Ilkeli prensipli ve ALLAH yolunda azimle gayretle çalişmalar yapan ÖZGÜR-DER Ankara şubesinin hayırlı ve bereketli olsun.
Emeği geçenlerden Rabbim razı olsun.
Çalışmalarınız da başarı ve kolaylıklar dilerim.
Selam ve dua ile
Yusuf Dursun
07 Kasım 2012 Çarşamba 15:40
Özgür-Der Ankara Şubesinin Açılışı
Müslümanların Birlikte oldukları ve beraberce birşeyler yaptıkları her an ve her etkinlik beni heyecanlandırıyor. Ankara şubemizin açılışında bunu bir kez daha yaşamış olmanın sevincini tüm dostlarımla ve kardeşlerimle paylaşmak istiyorum. Değerli konuşmacıların gündeme getirdikleri konular elbetteki çok önemliydi ve bu öneme vurgular yapıldı. Suriye başta olmak üzere dünyanın diğer bölgelerinde insanlığın yaşadıkları ızdırap paylaşıldı. Müslüman olsun olmasın bütün insanlığın zülme karşı tek cephe olması gerektiğine işaret edilerik islamın evrensel diline ve evrensel duyarlılığına vurgu yapıldı. Bu ortamlara hepimizin ihtiyacı var. İslam nedir? Müslüman kimdir ve nasıl bir perspektife sahip olmalıdır? Dünya üzerinde oynanan ve insanları sadece can ve malları konusunda değil insanlığın onur ve izzetini de ayaklar altına alacak kadar ileri giden zalim ve zorbalara karşı insanların yüreğini bileğini dimağını nasıl bir pota etrafında şekillendirmeliyiz bunu için nasıl bir ortak akıl oluşturulabilir ve mustazafların feryadı ne şekilde dindirilebilir. Bütün bunlar oldukça önemli konulardır ve bunlar gündemde tutuldukça geleceğe dönük umutlar da daha çok artacak ve insanlar güvenli noktanın neresi olduğunu daha iyi anlayabileceklerdir. İşte Özgür-Derin açtığı her bir şube bu umut ve güven noktasını işaret eden yol haritası niteliğinde olacaktır inşallah
SİVAS ÖZGÜR-DER
07 Kasım 2012 Çarşamba 10:40
HAYIRLI OLSUN
Rabbim İslami şahsiyet sahibi kardeşlerimizin sayısını artırsın. Aynı zaman da bu şahsiyetlerin öncülüğünü yaptıkları yapı ve çalışmaların da sayısını artırsın. Kur'an'ın ön gördüğü hikmetli yaşam biçiminin en somut olarak tezahür ettiği alan olarak karşımıza çıkan kardeşlik alanında ciddi örnekliklere ve modellere ihtiyacımız var. Umarım Ankara şubesi FEDAKARLIK ve çalışmalarıyla bu alanda öncülük ederler.
Rabbim hepimiz için hayırlı kılsın. Emeği geçen arkadaşlara selam ve dua ile...
DOĞAN AVŞAR
07 Kasım 2012 Çarşamba 09:59
HAYIRLI OLSUN
İçimizden hayra çağıran , kardeşinin derdiyle dertlenip onlarla yardımlaşıp kuşatan , hayırlarda yarışan , Kuran i kardeşlik şuuru ile kuşanan , yetkisini ve hesabını sadece Allah'ın emirlerinden alıp O'na hesap verecek topluluk olma şuur ve bilinciyle hareket eden, marufu emredip münkerden uzaklaştıran topluluk olma adına inşaallah hayırlı olur. Katılımcılardan , misafirlerden vede emeği geçenlerden Allah razı olsun. Tekrar hayırlı olsun.
Özgür-der Van Şubesi
07 Kasım 2012 Çarşamba 00:36
Yalovada tüm şubeleri açılışa bekliyoruz.
Bir gece öncesinde bağcılar şubesinde düzenlenen Suriyeli kardeşlerle dayanışma gecesindeydik. Duygu yüklüydük. Sabah Rabbimizden çalınan rolle bizleri terbiye etmek için tüm seküler atmosferiyle oluşturulan başkentte terbiyesizlere meydan okurcasına açılışı yapılacak olan şubemize heyecanla hareket ettik. Çok güzel bir açılıştı. Tüm şubelerin orda olması gerekirdi. Bu eksikliğimizi gidermek adına tüm şubeleri 17 kasımda yalovaya bekliyoruz.
Hüseyin Uslu
07 Kasım 2012 Çarşamba 00:05
Hayırlı olsun
Allah’u Teâlâ şahitliğinizi kabul etsin.
Basiret ve hikmetle donatsın.
sinan tetwani
06 Kasım 2012 Salı 22:00
Tebrikler
Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.Özellikle başta Abduurahman Çeliker abımız olmak üzere tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum.İslami sorumluluk bilnciyle yapılan tüm çalışmaların Allah katında yeri büyük olduğı gibi bizler içinde bu çalışmaların yeri önemlidir.Böyle güzel çalışmaların yapılacağı bir mekanın açılışında bulunamadığım içinde çok üzgünüm.Rabbım bu bereketli mekanların sayısı artırsın..
Ankara Özgür der şubesinin yapacağı çalışmalar Özgür Der camiasına büyük katkılar verecektir.
İnşallah Ankara Özgür Şubesi hayırlara vesile olur.
Muharrem Baykul
06 Kasım 2012 Salı 18:15
Hayırlı Olsun.
Ankara şubesinin hayırlara vesile olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
erhan çiftçi
06 Kasım 2012 Salı 16:20
hayırlı olsun
hayır bir çalışmanın devamını dilerim..
HÜRRİYET ÖZGÜEDER
06 Kasım 2012 Salı 16:14
HAYIRLI OLSUN
Kardeşlerimizin çabalarını Allah bereketlendirsin
ibrahim yiğiter
06 Kasım 2012 Salı 14:25
hayırlı olsun
şubenin hayırlara vesile olması dileğiyle emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.
özgür der izmir
06 Kasım 2012 Salı 14:15
tebrik
Ankara şubemiz hayırlar getirsin,kardeşlerimizin heyecan,coşku ve muhabbeti daim olsun
Özgür-Der D.Bakır Şubesi
06 Kasım 2012 Salı 14:08
Tebrik ve Hayır duası..
Müslümanların zayıf bırakıldıkları, güçlerini yitirdikleri, inançlarını kaybettikleri, ilahi kaynaktan uzaklaştıkları bir zamanda yaşıyoruz. İyice güçten düşen Müslümanları daha da zayıflatan, inancı toplumlara taşıyacak ve umut olabilecek öbeklerin de paramparça bir şekilde birbirinden uzak, yerelliğin zindanına hapsolmuş olmaları.

İslam’ın diriltici mesajını toplumlara ulaştırmanın ve Müslümanları içine düştükleri zayıf ve paramparça halden kurtarmanın yolu, yerel zindanları aşarak cemaat ve ümmet olma bilinci içinde güç birliği etmekten, hayırlı çatılar altında bir araya gelmekten geçmektedir.

Saflarımızı sıklaştırmamızı gerektiren söz konusu vasat içinde, Özgür-Der’in her geçen gün yeni bir şubesinin daha açılması, Müslümanları bu topraklar için umut ve ezilenler için adres kılmaktadır. Daha önce de girişim düzeyinde faaliyetlerde bulunan Özgür-Der Ankara şubesi bu yönüyle hepimiz için yepyeni bir umut, taptaze bir kararlılık olmaktadır.

Unutmamalıyız ki açtığımız her dernek, çalışmalarımız için bir imkân olduğu kadar, sorumluluğumuzu artıran ve kendisinden sorguya çekileceğimiz birer nimettir. Rabbimizden, bizleri nimetlerin hakkını vererek, şükrünü eda eden mü’minlerden kılmasını niyaz ediyor, Ankara Özgür-Der şubesinin hayırlara vesile olmasını diliyor; emeği geçen kardeşlerimizi, hayırlarda yarışmayı sürdürmeleri duasıyla tebrik ediyorum.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi adına
Yönetim Kurulu Başkanı
Serdar Bülent Yılmaz
Abdurrahman ÇELİKER
06 Kasım 2012 Salı 13:58
ANKARA ÖZGÜR-DER
Özgür-Der gibi vahyin şahitliğini yapma konusunda kararlı ve inançlı bir topluluğun Ankara'da şubesinin açılmasına vesile olan, emeğini, terini, bilgisini vakfeden bütün kardeşlerimizden, Ankara'dan ve Ankara dışından gelerek bizleri yalnız bırakmayan kardeşlerimizden ve hasseten gösterdiği fedakarlıklarla bizlere örnek olan Hamza Türkmen'den Allah razı olsun. Selam üzerlerine olsun inşaallah.

Rabbimiz yolumu aydınlatsın, toplumu ihya ve ıslah çabalarımızda emeğimizi zayi etmesin. Yollarını bizlere açsın. Yüreklerimizi bütün kardeşlerimiz için bir ferahlık mekanı kılsın.

Dilimizi eğip bükmeden, ikircikli ve yapmacık davranmadan,kardeşliği soyut bir kavram haline dönüştürüp çekilmez bir ıstırap içerisine terkederek birbirimizi sahte gülücük ve kucaklaşmalarla geçiştirmeyecek kalbi ve zihni aydınlık versin.

Rabbimizden dileğimiz; vahye sevdalı bir avuç yüreğin, onur yumağının, yalnızca Allah’ın dininin şahitleri olma kaygısıyla bir araya gelerek oluşturdukları ÖZGÜR-DER’in, Ankara Şubesinin de aynı endişe ve çabalar için yapılacak çalışmalara temel oluşturması, tevhid, direniş, adalet ve özgürlük mücadelesinde zincirin bir halkası olmasıdır.

Selam ve cennet duası ile
Murat Ayar
06 Kasım 2012 Salı 13:54
Hayırlı olsun!
Anadolu da ekin misali yeşeren ıslah halklarına yeni bir halka olarak katılan Ankara Özgür Der Şubesi hayırlı olsun. Abdurrahman Çeliker, Halit Çağdaş ve tüm emeği geçen kardeşlerimizi tebrik ediyorum.
Mehmet Doğan
06 Kasım 2012 Salı 13:33
hayırlı olsun
Özgür-Der Ankara Şubesinin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen dostlara selam ve dualar ediyorum...
Allah utandırmasın..!
alpaslan akdağ
06 Kasım 2012 Salı 12:17
Tebrik
Tevhid, adalet, özgürlük ve toplumsal şahitliği ilke edinen Özgür-Der'in Ankara şubesinin, bütün müminlere hayırlı ve bereketli olmasını Allah'tan diliyorum...
Özgür-Der Çorum Şb.
06 Kasım 2012 Salı 11:23
Selam
Özgür-Der Ankara şubesinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Emeği geçen kardeşlerimizi de tebrik ediyoruz.
yalova özgür-der
06 Kasım 2012 Salı 10:34
TEBRİK
Allah hayırlı eder inşallah.darısı yalova ya.
ferhat duman(yöksekova
06 Kasım 2012 Salı 10:31
hayırlı olsun
Bötün katılımcılara selamlarımı iletiyorum.tevhid iman ve adalet yolunda.yörüyen.ve her törlü şirke küfre tuğyana ve zülme.karşı duran kardeşlerime selam olsun.ankara özgürderin.yöksekovada baskı ve zülüm altıda yaşayan kardeşlerinin sorunlarını da paylaşmasını ve dile getirmesini bekliyoruz.hayırlı olsun.inşallah
mustafa şahin(beykoz özgürder)
06 Kasım 2012 Salı 09:29
Hayırlı olsun
Dini Allaha has kılma yolunda yapılan mücadelede yeni bir cephenin açılmasından dolayı gururluyuz.
Allah yar ve yardımcımız olsun
GÜVEN YÜCE
06 Kasım 2012 Salı 09:28
Hayırlı olsun
Açılışta emeği geçen tüm Kardeşlerimizin çabalarını Allah bereketlendirsin ,hayırlara vesile kılsın.
NURSEFA AKPUNAR
06 Kasım 2012 Salı 08:32
islami mücadelede yeni bir halka
Allah Ankara'da açılan Özgür-der şubemizi hayırlı çalışmalara vesile eylesin. Çalışmalara emek veren tüm abi ve ablalardan Rabbim razı olsun...
Murat Kayacan
06 Kasım 2012 Salı 08:29
Tebrik
Ankara Özgür-Der Şubesi hayırlı olsun.
Mevlüt SUCU
06 Kasım 2012 Salı 07:59
HAYIRLI OLSUN
Rabbim şahadet yolunda göstermiş olduğumuz mücadelede, Bu güzel faaliyetleri ve birlikteliği daim eylesin. ANKARA ÖZGÜR-DER ŞUBESİ'nin müslüman kardeşlerimize HAYIRLI olması dileğiyle, Selamlar...
Selçuk...
06 Kasım 2012 Salı 02:56
Hayırlı ve Bereketli olsun...
Tohum toprağa düştü, yağmurun ve güneşin de toprağa düşmesiyle boy veriyor, vermeyede devam eder inşaallah.

Toprağa tohum atan, tohuma yağmur olan güneş olan dost ve kardeşlerden Allah razı olsun.

Özgür-Der'in bir şubesinin de Ankara'da açılması mutluluk verici.
Emeği geçen, fedakârlık gösteren tüm kardeş ve dostlara selam ve saygılar.

Rabbim emeğinizi zâyî etmesin, hayırlı ve bereketli kılsın...

Selametle...
Özgür-Der Bursa
06 Kasım 2012 Salı 01:22
Hayırlı Olsun
Ankara'da 'İslami Mücadele' yolunda bu önemli adımı atan ve bu sorumluluğu üstlenen Müslümanlardan Allah razı olsun.

Yüklendikleri bu işte Allah yardımcıları olsun.
Ayla okur
06 Kasım 2012 Salı 01:12
Hayırlı olsun
Ankara özgürder şubesinin açılışında emeği geçen kardeşlerimizi tebrik eder,hayırlara vesile olmasını dilerim.
Mehmet Ü.
06 Kasım 2012 Salı 00:26
Hayırlı olsun
Özgür-Der büyüyor. Özgür-Der büyürken buna karşı sorumlulukları da büyüyor, İnşaallah bu sorumluluğumuzun idraki ile çalışmalarımızı bereketlendiririz. Hoşgeldin Ankara Özgür-Der! Selam olsun Tevhidi, Adaleti, Özgürlüğü şiar edinen, savunan Müminlere...
Aslan Değirmenci
05 Kasım 2012 Pazartesi 23:43
degirmenciaslan@gmail.com
Söylenmesi gerekenleri, düşünerek, üreterek, geliştirerek, uygulanabilir projelere dönüştürmeyi başarmak dileğiyle, Hayırlı olsun...
Ersen Akyıldız
05 Kasım 2012 Pazartesi 23:07
Gönülden bir tebrik..
Çok istememe rağmen katılamadığım bir programdı.. Eminim çok güzel geçmiştir ve ben çok şey kaçırmışımdır.. Ama neyse ki arada mesafeler ve meşgaleler olsa da kalplerimiz bir..
Özgür-Der Ankara Şubesi'nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor,İstanbul'dan en içten sevgi ve dualarımı yolluyorum..
Allah yardımcınız olsun Abdurrahman Abim..:)
Yalçın ARICIOĞLU
05 Kasım 2012 Pazartesi 23:06
Hayırlara...
Hayırlı olsun, salih ameller işleyecek bir toplumun oluşmasında sabikun kılsın...
vedat
05 Kasım 2012 Pazartesi 22:39
çetinkaya
hak ve adalet için mücadele eden kardeşlerimizden rabbimizin razı olması için dua ediyoruz.yolları açık tüm mücadelelerini bereketli ve mübarek olur inşallah..
Sakarya Özgürder
05 Kasım 2012 Pazartesi 22:30
Hayırlı Olsun
Ankara Özgürder'e destek veren müslümanların emeklerine saygı duyuyoruz.Hayırlı olsun.
Özgür-der Eynesil Temsilciliği
05 Kasım 2012 Pazartesi 22:24
hayırlarda yarışmak dileğiyle
Tevhid ,adalet ve özgürlük şiarı karadenizde yankı bulduktan sonra şimdi Ankara'da 17 kasım 'da ise Yalova'da yankı bulacak.Rabbim emeği geçen abilerden/kardeşlerden razı olsun.Eynesil'den Ankara Şubemize selam ,dua ve kolaylıklar diliyoruz.
Hayırlar da yarışmak dileğiyle..
Özgür-Der Antalya
05 Kasım 2012 Pazartesi 21:35
Allah Yolumu(nu)zu Açık Etsin
Antalya'dan Ankara'da ki tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun. Özgür-Der Ankara Şubesi'nin açılması inşaallah insanların Kur'an'la tanıştırılmasında yeni bir soluk olacaktır. Allah yardımcınız olsun.
Serdal Benli
05 Kasım 2012 Pazartesi 21:27
Amasya özgür-der
Abdurrahman abi ve emeği geçen tüm kardeşleri tebrik ederim.Rabbim sizlerden razı olsun.Çalışmalarınızı bereketlendirsin.selamlar.
Murat AYDOĞDU
05 Kasım 2012 Pazartesi 20:40
Tebrik ve dua ile
Güzel bir açılış oldu.
Ankara ve çevresi için düşünce ve adil eylem merkezi olması için Allha'tan duacıyız.
Kardeşlerimize Allah başarı ve sebat verin.
AliSOYLU
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:50
TEBRİK
Değerli Kardeşlerim!Çalışmalarınızda Rabbimizin Hidayeti üzere sonsuz bereket ve ihsanlar dilerim.
Zübeyde
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:30
Hayırlı Olsun
Biraz geç de olsa Ankara'da da bir şubemizin, evimizin, ocağımızın açılması çok güzel.

Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
Hayırlara vesile olur inşaallah...
Mukadder-Berşan-Ekin Değirmenci
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:28
Tebrik ve Dua
Hayırlı olsun.

Ankara'da yaşayan müslümanların uzun sayılabilecek bir süreçten sonra Özgür-Der çatısına kavuşmaları hem önemli hem de çok sevindirici.

Kadın erkek, genç yaşlı bütün kardeşlerimize, abilerimize ve ablalarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Allah Teala saflarını sıklaştırsın ve güzelleştirsin. Amellerini salih ve emsal kılsın.

Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Ali Değirmenci
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:23
Ankara'daki Ekin
Hayırlı olsun.
Allah Teala hayırlara vesile kılsın.

Abdurrahman ve Halit kardeşlerimiz başta olmak üzere Ankara'daki bütün dostları tebrik ediyor, Rabbimizden onların çalışmalarını, emeklerini, şahitliklerini bereketlendirmesini niyaz ediyorum.

Ankara'ya selam...
Küçükçekmece Özgür-Der
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:09
Hayırlı olsun
Ankara şubesinin acılılışına katkıda bulunan arkadaşlardan Allah razı olsun. emeklerinizin ekin misali bereketlenmesini rabbimden diliyoruz.Allah
Kaan Uzunoğlu
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:06
Hayırlı olsun
Uzun zamandır açılması beklenen Ankara şubesi hayırlı olur inşallah,önemli olan aslında bundan sonrası ankarada yaşayan arkadaşların desteklerini bekliyoruz...
Selamlar,
Halil İbrahim KELEŞ
05 Kasım 2012 Pazartesi 19:00
ALLAH YOLUMUZU DAİM EYLESİN.
Tevhid, adalet ve şahitliği ilke edinen Özgür-Der'in Ankara şubesinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum...
Açılmasında emeği geçen herkesi gönülden selamlıyor, Mevla'yı razı edecek hizmetlrde bulunmanızı Allah'tan diliyorum...Ankaralı kardeşlerime selam ve dua ile...
kaynak su
05 Kasım 2012 Pazartesi 18:26
hayırlı olsun
Andolsun asra! İnsanlık hüsranda. Ancak iman edenler ve doğruları yapanlar, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna. ...
...Hayırlı olsun,Rabbim utandırmasın....
Yılmaz Çakır
05 Kasım 2012 Pazartesi 18:15
Allah Mahcup Etmesin
Her yeni açılan şubemiz, umudumuzu olduğu kadar, sorumluluklarımızı da artırmakda, rabbimiz muvaffak eylesin, mahcup etmesin.
Özgür-Der Beykoz Şubesi
05 Kasım 2012 Pazartesi 18:05
Allah Hayırlı Eylesin
Ankara Şubemizin açılışı ile sevincimizi çoğaltan, umudumuzu artıran kardeşlerimizin her birini kutluyor; hayırlar diliyoruz.
Bülent Gökgöz
05 Kasım 2012 Pazartesi 17:38
Rabbim Hayırlara Vesile Kılsın
Ankara Şubesi'nin açılışında emeği geçen kardeşlerimizi tebrik eder özgürder zincirinin güçlü bir halkası olmasını cenabı haktan niyaz ederim. Allah razı olsun
Abdullah/Seyda
05 Kasım 2012 Pazartesi 17:27
Özgür-Der'in Ankara Şubesi Mübarek Olsun
Tevhid, adalet ve şahitliği ilke edinen Özgür-Der'in Ankara şubesinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum...
Açılmasında emeği geçen herkesi gönülden selamlıyor, Mevla'yı razı edecek hizmetlrde bulunmanızı Allah'tan diliyorum...
Bilgi ve Düşünce Derneği-Bingöl
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:49
Tebrik
Kardeşlerimizin çabaları sonucu oluşan bu yeni mektebimizin hepimize hayırlar getimesini, ıslah çabalarımızı güçlendirecek bir halka olmasını niyaz ediyoruz. Bu vesile ile programa katılan, destek veren ve ev sahipliği yapan kardeşlerimizin çabalarını da tebrik ediyoruz.
hasan mensur
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:38
hayırli ve hayırlara vesile olsun
Özgür-der Tevhid, adalet, ve islah çizgisinin devamı olan bir şubesini Ankarada açmasını, anlamlı,ve önemli, hayırli ve hayırlara vesile olamasını dilerim. Ankarada, Tevhidi, ve bağımız olan diğer islami oluşumlarla, kardeşlik bağı içinde inş geniş bir yankı bulur.
Ahmet
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:26
Tebrik
Allah hayırlara vesile kılsın, çalışmalarınızı bereketlendirsin...
akhisar özgür-der
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:26
Hayırlı olsun
Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Rabbimiz razı olsun.İnşallah müslümanların Islah çabalarına katkıda bulunan bir mevzi olur.
Abdulhakim beyazyüz
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:07
Tebrik
Özgür der Tevhid,adalet ve ıslah çizgisinin güçlü bir halkası olduğunu, Allah'ın izniyle ortaya koymuş bir harekettir. İnşallah Ankara şubeside bu şahitliği daha ileriye götürecek ve diğer Ankaralı tevhid erleri olan kardeşlerimizle birlikte islamın gür bir sesi olmayı başaracaklardır. Ankara şubesinin açılışında emeği geçen tüm kardeşleri kutlar, Allahtan hepimizi hayırlarda ileri geçenlerden kılmasını niyaz ederim.
Hayati
05 Kasım 2012 Pazartesi 16:00
Hayırlı olsun!!
Allah vahiy ile uyanmayı ve yeryüzünde tevhidi, adaleti ayakta tutanlardan eylesin..
özgürder bağcılar
05 Kasım 2012 Pazartesi 15:50
tebrik
Kardeşlerimizin çabalarını Allah bereketlendirsin ,mübarek kılsın ,yolunuz açık olsun tebrikler....
NECİP ERGİNYÜREK
05 Kasım 2012 Pazartesi 15:44
....
Hayırlara Vesile Olması Dileğiyle...
Ramazan Çelikal
05 Kasım 2012 Pazartesi 15:40
Hayırlı Olsun
Başta Abdurrahman kardeşim olmak üzere Ankara'dan kutlu çabalara yeni bir halka kattıkları için emeği geçen tüm kardeşlerime başarılar diliyor, Rabbimizden yardımını üzerimizden eksiltmesin diye dua ediyorum.
Hayırlı Uğurlu Olsun....
Diğer Haberler
DÜŞÜNCE PLATFORMU
PANO
İKTİBASLAR
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim