1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankara Üniversitesi'nde Müslüman Hanımlar'a Sol Saldırı!
Ankara Üniversitesi'nde Müslüman Hanımlar'a Sol Saldırı!

Ankara Üniversitesi'nde Müslüman Hanımlar'a Sol Saldırı!

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başörtülü öğrenciler PKK'lı gruplar tarafından darp edilerek zorla okuldan çıkarıldı.

A+A-

PKK’nın üniversitelerdeki yapılanması olan “Yurtseverler” ve son seçimlerde HDP ile ittifak yapan Halkevleri’nin üniversite yapılanması olan “Öğrenci Kolektifleri” mensubu bir grup Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mescidinde Kur’ân okuyup sohbet eden başörtülü kız öğrencilere saldırdı.

Olayda saldırıya uğrayan başörtülü öğrencilerden birsi yaşananları memurlar.net'e anlattı.

“Burada Bizden Başka Bir Oluşuma İzin Vermeyiz”

Güvenlik sebebiyle ismini vermek istemeyen öğrenci, “Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan kız öğrenciler olarak, Kur’ân-ı Kerîm'i anlamak ve okumak için topluluk kurduk. Derslerimizi Hukuk Fakültesi'ndeki mescitte yapıyorduk. Bugün mescidin önünde toplanan sol görüşlü (Yurtseverler, Kolektif, Marksist) grupları temsil eden kişiler ‘Bizden başka bir oluşuma burada izin vermeyiz.’ diyerek bize saldırdılar.” dedi.

Yine Aynı "IŞİD'çi" Propagandası!

Saldırya uğrayan kız öğrenci, “Biz sadece ‘Allah rızası için Kur'ân okuyoruz, sohbet ediyoruz.’ dedik. Karşı taraf ise bize, ‘IŞİD de Allah rızası için tecavüz ediyor.’ cevabını verdi ve sürekli bize ‘IŞİD'çi’, ‘gerici’, ‘yobaz’, ‘tecavüzcü’ cümleleriyle de hakaret ettiler.” dedi.

Saldırıya uğrayan öğrenci yaşanan arbede ve darp olayından sonra okul güvenliği eşliğinde okuldan çıkmak zorunda kaldıklarını vurguladı.

ankara_universitesi.jpeg

Haber 10

HABERE YORUM KAT

7 Yorum