1. HABERLER

  2. HABER

  3. Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun İlk Toplantısı 4 Şubat'ta
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun İlk Toplantısı 4 Şubat'ta

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun İlk Toplantısı 4 Şubat'ta

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun, 4 Şubat Perşembe günü ilk toplantısını yapacağını bildirdi.

A+A-

Kahraman, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, TBMM'nin 2016 yılı bütçesi üzerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

“İfade özgürlüğü”nün sonuna kadar destekçisi olduklarını belirten Kahraman, “Ancak ifade özgürlüğü hakareti, küfürü, nefret söylemini kapsamamalıdır.” diye konuştu.

Anayasa ve İçtüzüğü bu dönemde düzelteceklerini belirten İsmail Kahraman, “İnsan haklarına ve demokrasiye dayalı anayasa yapacağız.” dedi.

Önceki dönemde yapılan anayasa çalışmalarından da istifade edeceklerini söyleyen Kahraman, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun, 4 Şubat Perşembe günü ilk toplantısını yapacağını bildirdi.

“Milletvekili Kanunu Teklifi Yasalaşmalı”

Kahraman, milletvekilleriyle ilgili kanunların mutabakatla çıkarılması gerektiğini, bütün partilerin üyelerinin olduğu bir komisyonda çalışmaların yapılabileceğini belirterek, “Geçen dönem getirilen milletvekili kanunu teklifi çıkmalıydı, orada hiçbir mali hüküm yoktu. Onu yeniden harekete geçirmeliyiz. Bir milletvekili kanunu yok, bu bir eksiklik. Biz milletvekili kanunu çıkarmalıyız ama bunu bütün gruplarla birlikte çıkarmalıyız.” şeklinde konuştu.

Kahraman, sözlerini, “İnşallah kavgasız, gürültüsüz, kardeşane bir dönem yaşayalım ve inşallah yeni bir anayasa yapalım.” diyerek tamamladı.

AA

HABERE YORUM KAT