1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Anadolu Ajansından Suriye Açıklaması
Anadolu Ajansından Suriye Açıklaması

Anadolu Ajansından Suriye Açıklaması

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk son günlerde AA'yı hedef alan yalan haberlere sosyal medya üzerinden sert yanıt verdi.

01 Eylül 2012 Cumartesi 20:01A+A-

AA Genel Müdürü Öztürk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada dün Hürriyet gazetesinin internet sitesinde çıkan habere göndermede bulundu. Anadolu Ajansı'nın Anadolu'nun çocukları tarafından kurulduğunu vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

"AA'YI ANADOLU'NUN ÇOCUKLARI KURDU"

''AA'yı Anadolu'nun çocukları kurdu. Yine Anadolu'nun çocukları burada hizmet ediyor. Biz var oldukça bu ajanstan milletin sesi yükselecek.

Dünyanın neresinde bir mazlum haksızlığa uğradıysa AA tereddüt etmeden orada olacak ve mazlumun sesini tüm dünyaya duyuracaktır. Bu milletin çocukları tarihi boyunca zalimlere ve diktatörlere destek vermedi, hep karşı çıktı. Anadolu Ajansı milletinin sesidir.

Anadolu Ajansı'na iftiralarla saldıran ve saldıracak olanlara duyururuz: Biz mazlumun yanında, zalimin karşısında milletinin sesiyiz."

NE OLMUŞTU?

Nusayri kökenli olduğu öne sürülen gazeteci Ali Örnek'in imzasıyla dün www.hurriyet.com.tr'de yer alan bir haberde Anadolu Ajansı, Beşşar Esed 'e bağlı ordunun açıklamalarına yer vermemekle itham edilmiş ve AA'yı muhaliflerin tarafını tutmakla suçlamıştı.

Habere destek olarak Esed'in Türkiye'deki en önemli destekçileri arasında yer alan Radikal gazetesi yazarı Fehim Taştekin ve Habertürk gazetesinden Ceyda Karal'ın açıklamalarına da yer verilmişti.

Haberde, AA'nın Suriye'den yaptığı haberlerin yalan olduğu öne sürülürken, kaynak olarak da Suriye Resmi Haber Ajansı'nın haberleri gösterilmişti.

Hürriyet'in internet sitesindeki haber, Twitter üzerinden Esed yanlıları tarafından destek bulurken, yine başta Radikal gazetesinin internet sitesi olmak üzere aşırı sol ve PKK'ya yakın siteler haberi alıntılayarak duyurdu. Bugün de Radikal, Aydınlık, Anayurt, Birgün, Sonsöz ve YeniÇağ gazeteleri Hürriyet'in iddialarına yer verdi.

HABERİ YAPAN İŞTEN AYRILDI

Haberi yapan Ali Örnek'in dün hurriyet.com.tr 'den ayrıldığı öğrenildi. Bir süredir Suriye konusunda medya üzerinden yoğun bir kampanya yapıldığı ve Esed'e destek amaçlı gizli bir ekibin illegal organizasyonlar yaptığı iddia ediliyordu. Bu haberin de Ortadoğu'da gittikçe güçlenen ve Suriye konusunda yoğun haber yapan Anadolu Ajansı'na yönelik yıpratma amaçlı olduğu belirtiliyor.

STAR

HABERE YORUM KAT