Amnesty: “İsrail’in Uzun Bir Cinayet Tarihi Var”

13.11.2015 14:05
Amnesty: “İsrail’in Uzun Bir Cinayet Tarihi Var”
Amnesty, işgal polisinin El-Halil’de hastane basıp Abdullah Şelalide adlı Filistinli genci infaz etmeleri ve yaralı olan amcasının oğlunu tutuklamalarını sert bir dille kınayarak, İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında uzun bir cinayet tarihine sah

Uluslararası İnsan Hakları Örgütü (Amnesty), işgal polisinin El-Halil’de hastane basıp Abdullah Şelalide adlı Filistinli genci infaz etmeleri ve yaralı olan amcasının oğlunu tutuklamalarını sert bir dille kınayarak, İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında uzun bir cinayet tarihine sahip olduğunu belirtti. 

İnsan Hakları Örgütü yayınladığı açıklamada, İsrailli polislerin hamile kadın süsü vererek ve başlarına Filistin puşisi takarak hastaneyi basmalarını şiddetle kınadığını ifade etti. 

Amnesty yaptığı açıklamada ayrıca görgü şahitlerinin verdiği bilgilere yer verdi. Söz konusu bilgilere göre, İsrailli polisler hastanenin üçüncü katına çıkıp geçen ay yapılan bıçaklı eyleme katıldığı şüphesiyle Azzam Şelalide’nin odasını bastı ve yapında bulunan Abdullah Şelalide’ye üç kurşun sıktı. Kafasına ve göğüsüne isabet eden kurşunlar Abdullah’ın vefatına neden olurken, işgal güçleri yaralı olan Azzam’ı alıp hızla uzaklaştı. 

Açıklamada, İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında öldürme ve infaz konusunda uzun bir tarihe sahip olduğu, geçen yıl başlayan intifadayla Filistinlilerin yaptığı eylemlerin İsrail askerlerine aşırı güç kullanmalarını meşrulaştıramayacağı kaydedildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim