1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ambulansların Anonslarına Ateşle Karşılık Verdiler
Ambulansların Anonslarına Ateşle Karşılık Verdiler

Ambulansların Anonslarına Ateşle Karşılık Verdiler

Cizre'de, bir evin bodrumunda bulundukları iddia edilen yaralıların tahliyesi için sevk edilen 3 ambulans, PKK’lıların açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.

A+A-

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, bir evin bodrum katında bulundukları iddia edilen yaralıların tahliyesi için sevk edilen Sağlık Bakanlığı’na ait 3 ambulans, PKK’lıların açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.

PKK mensuplarına yönelik operasyonun sürdürüldüğü Cizre'nin Cudi Mahallesi'ndeki bir evin bodrum katında yaralılar bulunduğu yönünde 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Merkezi’ne 24 Ocak'ta yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansların bekleyişi devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın acil vakalar için özel olarak hazırladığı tam donanımlı 3 ambulans, perşembe günü de (04.02.2016) yaralıların bulunduğu öne sürülen Bostancı Sokak'ın girişine kadar ilerledi. Ambulanslar, PKK’lıların açtığı ateş, patlayıcı tuzaklı barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremedi.

Defalarca Anons Yapıldı

Bunun üzerine Nusaybin Caddesi'nde bekleyen sağlık ekibi, yaralıların ambulansların bulunduğu yere getirilmesi yönünde sık sık anons yaptı. Defalarca tekrar eden anonslara rağmen ambulanslara herhangi bir yaralı getirilmedi.

Yaralıları almak için 24 Ocak'tan bu yana güvenli bölgede bekleyişini sürdüren ve zaman zaman PKK’lıların hedefi olan ambulanslardaki kurşun izleri de dikkat çekiyor.

ambulans_cizre.jpg

Öte yandan, ilçede Sağlık Bakanlığı’na ait diğer ambulanslar da yaralıların tahliyesi durumunda hızla bölgeye ulaşacak şekilde görevlerini sürdürüyor. Bunların yanı sıra zaman zaman bölgeye sevk edilen Şırnak ve Cizre belediyelerine ait ambulanslar da barikat ve çukurlar nedeniyle sokağa giremiyor.

Şırnak Valiliği’nden Açıklama

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada da Cizre ilçesinde güvenlik kuvvetlerinin “terörle mücadele”ye yoğun şekilde devam etmesine rağmen, vatandaşlara yönelik başta sağlık hizmetleri olmak üzere kamu hizmetlerinin de titizlikle sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu meyanda bölgede bir evin bodrumunda bulunduğu iddia edilen yaralılara yönelik daha önceki günlerde olduğu gibi yine, 112 Acil Servis ambulansları ile Şırnak Belediyesi’ne ait bir hasta nakil aracı, sabah saatlerinden itibaren (04.02.2016) bahse konu yakın yere gönderilmiş. Gün boyu çağrılar yapılmış ancak tüm çabalara rağmen çağrılara cevap alınamamıştır.”.

AA

HABERE YORUM KAT