1. HABERLER

  2. HABER

  3. Altan Tan Suskun, BDP'liler Şaşkın
Altan Tan Suskun, BDPliler Şaşkın

Altan Tan Suskun, BDP'liler Şaşkın

İmralı görüşmelerini sızdıran BDP'li Altan Tan olduğunu duyuran son.tv ardından BDP, Diyarbakır Milletvekili Tan'ın telefonlara çıkamaz olduğunu iddia etti.

A+A-

SON.TV’nin “İmralı görüşmelerini sızdıranın Altan Tan olduğunu” duyurduğu haberin ardından BDP Diyarbakır Milletvekili Tan telefonlara çıkmadığını iddia etti. İmralı görüşmelerini sızdırdığı iddia edilen Altan Tan ile ilgili haberden sonra BDP’liler şaşırdıklarını ve böyle bir olaya inanamadıklarını ifade etti.

Konuyla İlgili BDP’li Milletvekillerinden Gelen İlk Tepkiler

BDP MUŞ MİLLETVEKİLİ SIRRI SAKIK:

"Bu haberi ilk siz yaptınız. Haberi bende sizde okudum. Böyle bir olaya ihtimal vermiyorum. Eğer Altan Tan arkadaşımız böyle bir şey yaptıysa bu tamamen süreci baltalamaya yönelik bir girişimdir. BDP Genel Başkanımız en kısa sürede bu konu ile ilgili açıklama yapacaktır."

BDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN:

"Ben şuan da yoldayım. Arkadaşlarım biraz önce bana bu bilgiyi verdi. Bu konu ile ilgili açıklama yapmak istemiyorum. BDP Genel Başkanımız bu konu ile ilgili en kısa sürede açıklama yapacaktır. Altan Tan arkadaşımızın böyle bir hata yapacağına inanmıyorum."

BDP BATMAN MİLLETVEKİLİ AYLA AKAT ATA:

"Ben İmralı sürecine dahil olan biriyim. Şuana kadar konunun hassasiyeti adına çok az konuştum. Bu konu da çok konuşmak istemiyorum. Altan Tan arkadaşımızın böyle bir yanlış yaptığına ihtimal vermek istemiyorum. Eğer yapmışsa, ya da bu süreci kim baltalamaya kalkışıyorsa bunlar tarih önünde elbette hesap vereceklerdir. BDP Genel Başkanlığı’ndan bu konu ile ilgili en kısa sürede açıklama yapılacağına inanıyorum."

BDP ESKİ MİLLETVEKİLİ AKIN BİRDAL:

"Görüşme notlarını Altan Tan arkadaşımızın sızdırdığına yönelik haberi Son.tv’de okudum. Ben böyle bir olaya inanmak istemiyorum. Altan Tan arkadaşımız eğer böyle bir şey yapmışsa bu afedilemez bir hatadır. Barışa yönelik bir sabotajdır. Barış isteyen bir partinin vekili neden böyle bir şey yapsın ki? Anlamak mümkün değil."

Diğer birçok BDP’li milletvekilleri ise konu ile ilgili yorum yapmaktan özellikle kaçındı.

 

(SON.TV)

HABERE YORUM KAT