1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Altan Tan: Eleştiririm Ama Yolumu Ayırmam!
Altan Tan: Eleştiririm Ama Yolumu Ayırmam!

Altan Tan: Eleştiririm Ama Yolumu Ayırmam!

HDP'ye eleştirilerde bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Ben bugün zor günler bitene kadar eleştiri yaparım ama yolumu ayırmam" diye konuştu.

A+A-

'Savaş stratejisi, sosyalist, seküler söylem devam ederse farklı oluşumlar olabilir' sözleriyle HDPyi eleştiren Altan Tan, HDP'nin bölünmeyeceğini söyledi ve "Ben bugün zor günler bitene kadar eleştiri yaparım ama yolumu ayırmam" diye konuştu.

CNN Türk'te Taha Akyol'un programında konuşan Altan Tan, "Tane tane ifade etmeye çalışayım. HDP bölünmez, 5 milletvekili 10 milletvekili parti kursun gibi bir şey olmaz. Ben bugün zor günler bitene kadar eleştiri yaparım ama yolumu ayırmam. Kolay günler olsa yapılabilecek şeyler yapılır. Muhalefetin eleştirilerin, zor günlerde bir gedik açmak için bir farklı halkta bir umutsuzluk, yılgınlık meydana getirmek için olmaz" ifadelerini kullandı.

Tan, Habertürk’ten Kübra Par’a verdiği demeçte son dönemde artan PKK saldırıları ve bölgedeki operasyonlarla çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin, "Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız şu an. Çatışma, iç savaş, devrimci halk savaşında ısrar edenlerle buna karşı olup demokratik mücadeleyi seçenlerin bir yol ayrımı olacak" demişti. "PKK'nın yeniden şiddet sarmalına girmesinin hiçbir izahı yok" diyen Tan, "Bu savaş stratejisi devam ederse ve ağırlıklı sol, sosyalist, seküler söylem devam ederse farklı oluşumlar olabilir" diyerek HDP dışında yeni bir parti kurulabileceğine işaret etmişti.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tan'ın sözlerine, "HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın, kendileri yol ayrımındadır. HDP’nin yolu, çizgisi bellidir. Çizgimiz olduğu yerde" yanıtını vermişti.

Karar Gazetesi

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum