1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. ’Alt Tarafı Seçim Değil mi?’ Deyip Geçmeden..
’Alt Tarafı Seçim Değil mi?’ Deyip Geçmeden..

’Alt Tarafı Seçim Değil mi?’ Deyip Geçmeden..

Evet, ’alt tarafı seçim değil mi..’ demeden.. Ve Almanya’dan Amerika’ya İsrail’e kadar ve hattâ halkı müslüman nice ülkelerin rejimlerinin tepelerinde bulunanlara kadar Erdoğan'ı hedef seçmeleri unutulmamalı?

A+A-

Selahaddin E. Çakırgil gündemi yorumluyor:

Seçim her ülkede hayatî bir konudur.. Çünkü, bünyeyi şu veya bu şekilde zayıflatır.. Ama, ’öldürmeyen yara, güçlendirir’ misali durumlar da olur..

Açıklanan kurallar dairesinde yapıldığı zaman seçilemiyenler ülkenin direkt yönetiminden, karar alma mercilerinden uzaklaşmak zorunda kalırlar ve seçilenler, birilerinin hiç istememesine, kabullenmek istememesine rağmen ülkenin yönetim mekanizmalarının başına gelirler, ve dahası, icraat ve beyanlarıyla kamuoyunun yönlendirilmesinde propaganda odaklarını daha bir harekete geçirme imkanlarına kavuşurlar..

Bu da, bazan, sadece ülke içinde değil, dünya çapında da bir takım etkilenmelerin, etkileşimlerin, yansımaları kıvılcımlarını ateşlendirir..

Alınız size, Birleşik Amerika’yı.. Yeni bir başkanlık seçimlerinin sath-ı mailine girildiği şu sırada (ki, 13-14 ay sonra başkanlık seçimleri yapılacak..) Amerikan toplumuna hükmetmek için yarışa giren güç odaklarının ve onların aday göstereceği kişilerin dünya görüşleri şimdiden bütün dünyayı derinden ilgilendirmeye ve hattâ bazan endişelendirmeye bile başlamış bulunmaktadır..

Yazının Devamı >>>