1. HABERLER

  2. HABER

  3. Alparslan’ın Babasından Başbuğ’a Suçlama
Alparslan’ın Babasından Başbuğ’a Suçlama

Alparslan’ın Babasından Başbuğ’a Suçlama

İdris Arslan: “Oğlum örgütün üyesi, İlker Başbuğ birleşen davanın yönetici olduğu gerekçesiyle yargılanıyor”

A+A-

“İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde Sıhhıye Orduevi; Danıştay saldırısına ilişkin görüntüleri Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bozuk gönderdi.”

“Oğlum örgütün üyesi, İlker Başbuğ birleşen davanın yönetici olduğu gerekçesiyle yargılanıyor”

Haber: Kenan Kıran

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” ve birinci “Ergenekon” davalarının ikinci “Ergenekon” davasıyla birleştirilmesinin ardından başlayan 15 duruşmaya katılmaması sanık yakınları tarafından eleştiriliyor.

Danıştay saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, İlker Başbuğ’un oğluyla bir arada görünmemek için duruşmalara katılmadığını hatırlatarak, “İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde Sıhhıye Orduevi; Danıştay saldırısına ilişkin görüntüleri Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bozuk gönderdi. Görüntüler açılmadı, açılan görüntüler net değil. Bütün bu olayları düşündüğünde şüphelenmemek mümkün değil. Danıştay saldırısında Ahmet Necdet Sezer ve Tansel Çölaşan gibi İlker Başbuğ’un da mı parmağı var?” diye sordu.

“OĞLUM HÜKÜM GİYMEDİ”

İdris Arslan, İlker Başbuğ’un, “Danıştay davasından dolayı ilgili mahkeme tarafından haklarında hüküm verilenlerle ve Cumhuriyet gazetesini bombalayanlarla aynı potaya konularak itibarımız ve onurumuz zedeleniyor” açıklamasında bulunduğunu hatırlattı.

İdris Arslan, “Türkiye’de Genelkurmay Başkanlığı yapmış birinin Alparslan Arslan hakkında konuşmasını yakışıksız buluyorum. Alparslan Arslan hakkında verilmiş kesinleşmiş bir hüküm yok. Yargıtay davayı bozdu, verilen ceza onanmadığı için ceza kesinleşmiş sayılmaz. Bu durumda Alparslan Arslan hâlâ masumiyet karinesinden dolayı masum. Masum olan biri hakkında böyle konuşması bırakın yakışıksızlığı, çirkin bir açıklama...” dedi.

 “OĞLUM ÖRGÜT ÜYESİ, BAŞBUĞ YÖNETİCİ”

“Birilerini suçlayarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar ama bu onları kurtaramaz. Kendilerine baksınlar, aynaya baksınlar” diyen İdris Arslan, “Oğlum örgütün üyesi, İlker Başbuğ birleşen davanın yönetici olduğu gerekçesiyle yargılanıyor. Emri ve talimatı verenler suçsuz, eğer iddianame doğruysa Alparslan Arslan ve arkadaşları suçlu. Emri yerine getirenler suçlu. Böyle bir mantık olur mu? Emri yerine getiren suçluysa, emri verenler ne? Asıl suçlu emri verenlerdir” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT