1. HABERLER

  2. HABER

  3. Alp Gürkan'ın Yaşam Odaları Neden İşe Yaramadı?
Alp Gürkan'ın Yaşam Odaları Neden İşe Yaramadı?

Alp Gürkan'ın Yaşam Odaları Neden İşe Yaramadı?

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan bir yıl önce - verdiği röportajında maden ocağını bakın nasıl överek anlatmıştı.

A+A-

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan, 29 Nisan 2013 tarihinde Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kara’ya verdiği röportajda; herhangi bir kaza anında 500 işçinin 20 gün süreyle yeraltında yeme-içme ihtiyacını karşılayacağı ve dışarıyla oksijen bağlantısının kurulacağı ‘Yaşam Odaları’ oluşturduklarını söylemişti.

Alp Gürkan; Merzifon Çeltik’te 30 yıl süreyle işletecekleri sahada, 1 milyon 250 bin tonluk üretim ve 1500 kişilik istihdam hedeflediklerini, kurulacak santralin bölgedeki rezerve bağlı olarak 270 Megawatt veya 405 Megawatt gücünde olacağını belirterek “Yeni santral, dünyada en son geliştirilen ve temiz enerji üretimi sağlayan ‘Akışkan Yatak Teknolojisi’ne göre kurulacak. Zaten Soma’daki madenimizde de patlama riski bulunan metan gazını sürekli kontrol altında tutuyoruz. Herhangi bir kaza anında 500 işçinin 20 gün süreyle yeraltında yeme-içme ihtiyacını karşılayacak, dışarıyla oksijen bağlantısının kurulduğu ‘Yaşam Odaları’ oluşturduk” demişti.

STAR

HABERE YORUM KAT

1 Yorum