1. HABERLER

  2. HABER

  3. Almanya’dan Divan Otel’e ‘En Çapulcu’ Ödülü
Almanya’dan Divan Otel’e ‘En Çapulcu’ Ödülü

Almanya’dan Divan Otel’e ‘En Çapulcu’ Ödülü

Almanya merkezli PFK Hotel Experts Derneği; Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin yanı sıra birçok provokatöre lojistik destek veren Koç Grubu’na ait Taksim Divan Otel yöneticilerini ödüllendirecek.

A+A-

Gezi Parkı olayları esnasında polisle çatışan ve ortalığı savaş alanına çeviren çapulculara kapılarını sonuna kadar açarak yardım ve yataklık eden Koç Grubu’na ait Taksim Divan Otel, Almanya Münih merkezli PFK Hotel Experts adlı dernek tarafından ödüllendirildi. Dernek açıklamasında; “Hospitality Innovation Awards” isimli ödülün Divan Oteli yöneticilerinin Gezi Parkı olayları esnasında eylemcilere gösterdiği yardım için verildiğini açıkladı. 2007 yılından bu yana verilen ödüllerde ilk kez Almanya’nın dışında verilmesi ise manidar bulundu. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Almanya’nın Türkiye’yi karıştırmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Mehmet Metiner: Almanya Olaylara Bizzat Çanak Tutuyor

Ödülün manidar olduğunu söyleyen Mehmet Metiner, “Allah, Almanya’yı ıslah etsin. Almanya’yı karıştırmak isteyenlere, kendi ülkesinde terör eylemleri içerisine girenlere karşı nasıl bir tavır sergileniyorsa aynı hassasiyeti Türkiye’ye karşı da bekleriz. Yani Türkiye’den bir STK veya dernek çıkıp Almanya’da terörist eylemlerde bulunsa ve Türk hükümeti buna alkış mı tutacak? Bu Almanya’nın hoşuna gider mi? Tabii ki hayır. Almanya kendisine yapılmasını istemediğini bir başkasına yapmamayı öğrenmeli. Ne yazık ki Almanya Gezi olaylarından başlayarak Türkiye’nin içini karıştırmaya çalışan, demokrasiyi, sandığı iktidarsızlaştırmaya çalışan, güç odaklarıyla kol kola giren, onlara yardım ve yataklık yapmasının yanında bizzat çanak tutan bir tutum içinde görülüyor. Bu kabul edilemez” dedi.

Alman Vakıfları Hakkında Gerekeni Yaparız

Alman dernek ve vakıflarının Gezi Parkı olayları sırasında ortalığı karıştıran provokatörlere sahip çıktığını ve kucak açtığını belirten Metiner, “İstihbarat örgütlerimiz tespit çalışmasına girerse bu dernek ve vakıflar hakkında gerekeni yaparız. Burası bir hukuk devletidir. Hiç kimsenin amacını dışında faaliyet yapmasına ve ortalığı karıştırmasına izin vermeyiz” açıklamasında bulundu. Öte yandan Alman PFK Hotel Experts’in verdiği Hospitality Innovation Awards ödülünü bugün Almanya’da gerçekleştirilecek bir törenle Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç ve Semahat Arsel alacak.

Yağız Kılıç / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT