Almanya'da Üç Ayda 24 Camiye Irkçı Saldırı Gerçekleştirildi

25.02.2016 16:12
Almanya'da Üç Ayda 24 Camiye Irkçı Saldırı Gerçekleştirildi
Almanya'da geçen yılın son 3 ayında, camileri hedef alan 24 ırkçı saldırı yapıldı. Camilere yönelik saldırılar, geçtiğimiz yıl rekor düzeye de ulaştı

Almanya'da 2015 yılının son çeyreğinde, camilere yönelik 24 ırkçı saldırı yapıldı. Sol Parti'nin Federal hükümete yönelik soru önergesine verilen cevapta, 'camilere, cami derneklerine ya da İslami kuruluşlara' ifadeleriyle belirtilen 24 ırkçı saldırı yapıldığı bildirildi.

Bu tür saldırılar halen polis tarafından, Müslümanlara ve camilere yönelik olarak ayrı bir grupta değerlendirilmiyor. Almanya'da bu yılın başında yapılan bir araştırmada, geçen yıl camilere yapılan saldırı sayısında rekor düzeye ulaşıldığı belirlendi. Araştırma sonuçlarına göre 2010 yılından bu yana camilere yapılan ırkçı saldırılar giderek artış gösterdi.

Camilere yönelik en fazla saldırılar Aşağı Saksonya ve Kuzey Ren-Westfalya Eyaletlerinde gerçekleştirildi. Saldırılarda maddi zararın yanısıra, cami binalarının duvarlarına Müslümanlara hakaret amacıyla, Federal Anayasaya aykırı gamalı haç gibi semboller ve sloganlar yazıldı.

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim