1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Almanya'da İki Camiye Daha Saldırı
Almanya'da İki Camiye Daha Saldırı

Almanya'da İki Camiye Daha Saldırı

Almanya'nın Oldenburg şehrindeki bir camiye molotof kokteyli atılırken, Mölln'deki camiye tekrar bir saldırı yapıldı.

A+A-

Almanya'nın Aşağı Saksonya Eyaletindeki Oldenburg şehrinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB'e bağlı Hacı Bayram Camii'ne, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından iki adet molotof kokteyli atıldı. Polisin basına verdiği bilgiye göre saldırganlar hafta sonu cami binasındaki büyük pencereden içeriye molotof kokteyllerini atarak, camiyi yakmak istediler. Olayda fazla maddi bir hasar meydana gelmedi, yaralanan da olmadı. Saldırı politik amaçlı yapıldığı için Alman Devlet Koruması tarafından soruşturma başlatıldı.

İkinci saldırı ise yine DİTİB'e bağlı Mölln şehrindeki camiye yapıldı. İki hafta önce aynı camiye yine bir saldırı yapılmıştı. Son yapılan eylemde bir kişi köpeğini cami girişine getirerek, buraya idrar yaptırmak suretiyle hakaret etti. İki hafta önceki olayda, caminin penceresine yapıştırılan bir yazıda, cemaatin camiyi terk etmesi talep edildi.

Mölln cami derneği başkanı İbrahim Ayhan, önceki olayı çevredeki komşularla çok iyi ilişkileri olduğu için önemsemediklerini, ancak Almanya genelinde artan saldırıların kendilerini olduğu gibi tüm Almanya'daki DİTİB cemaatini şaşırttığını söyledi.

Son 30 gün içinde Almanya'da toplam 5 camiye çeşitli saldırılar yapıldı. Bunlardan dördünde saldırganlar cami binalarını yakmak istediler.

Kaynak: Dünya Bülteni

HABERE YORUM KAT