1. HABERLER

  2. HABER

  3. Almanlara Sorun: Siz Ne Yapardınız?
Almanlara Sorun: Siz Ne Yapardınız?

Almanlara Sorun: Siz Ne Yapardınız?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya'da iş adamlarına hitap etti.

A+A-

Başbakan Davutoğlu, Almanya'daki Türk vatandaşlara Türkiye'de yaşanan sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili eleştirilmesi durumunda 'Almanya bu hendekler ve barikatlar karşısında ne yapardı?' diye sormalarını önerdi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

"Merkel ile bugün de birçok konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. İkili ilişkilere yepyeni bir boyut kazandıracak yeni bir süreç başlattık.

Vakit kaybetmedik

7 Haziran akşamı verdiğimiz sözü yerine getirdik ve 1 Kasım'a kadar ülkemizi sahipsiz bırakmadık. Üzerimizdeki sorumluluk çok büyük, bunun farkındayız. Destek ne kadar yüksekse, beklenti de o kadar yüksektir. Vakit kaybetmeden vaatlerimizi gerçekleştireceğimiz programın takvimini paylaştık.

Sizi eleştirenlere sorun

Türkiye'nin her noktasında barış ve huzur olana kadar mücadelemizi devam ettireceğiz.

Barikatlar ve çukurlarla kimse yönetim ilan etmeye kalkamaz. Sizi eleştiren Alman dostlarınıza sorun; "Almanya'nın herhangi bir köyünde terör grubu orayı işgal etmiş, hendekler kazmış olsa Almanya nasıl bir tavır sergilerdi?" Özgürlüklerin olmazsa olmazı kamu düzenidir.

Kasım ayında G20'ye evsahipliği yaptık. Önümüzdeki günlerde de önemli zirvelere evsahipliği yapacağız. Bir yandan PKK ile mücadele ediyoruz, bir yandan dünyanın en geniş asma köprüsü olan 3. Boğaz Köprüsü'nü yapıyoruz, Avrasya Tüneli'ni yapıyoruz.

HABERE YORUM KAT