Alman Politikacı: İslam Yasasına İhtiyacımız Var

14.04.2016 11:36
Alman Politikacı: İslam Yasasına İhtiyacımız Var
CSU Genel Sekreteri Scheuer, müslümanların Alman toplumuna uyumunu sağlayabilmeleri için bir İslam yasasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Almanya'da koalisyon partilerinden Hristiyan Sosyal Birlik'in (CSU) Genel Sekreteri Andreas Scheuer, ülkede yaşayan Müslümanların Alman toplumuna uyumunu sağlayabilmek amacıyla bir İslam yasası hazırlanması gerektiğini savundu.

Scheuer, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada, Müslümanların topluma entegre edilmesini önlemeye çalışan radikal "siyasi İslam'a" karşı önlemler alınması gerektiğini savunarak, "Bunun için bir İslam yasasına ihtiyacımız var" ifadesini kullandı.

Ülkedeki camilerin ve öğrenci yurtlarının Almanya dışından maddi olarak desteklenmesine de karşı çıkan Scheuer, imamların Almanya'da eğitim görmesi ve camilerde vaazların Almanca olarak yapılması gerektiğini söyledi.

Avrupa'da yaşanan sığınmacı krizine de değinen Scheuer, Avrupa ülkelerinin, sınırlarını mültecilere kapatarak dünyaya bir sinyal gönderdiğini ve bunun uygulanan politikalarda bir dönüm noktası oluşturduğunu ifade etti.

Scheuer, AB-Türkiye mutabakatıyla sığınmacı yoğunluğunun azaldığını ve bu konuda yeni önlemler alabilmek için zaman kazandıklarını ifade etti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim