1. HABERLER

  2. HABER

  3. Alman Oryantalistten Özgürlük Filosu’na Destek
Alman Oryantalistten Özgürlük Filosu’na Destek

Alman Oryantalistten Özgürlük Filosu’na Destek

Alman Ortadoğu uzmanı Prof. Udo Steinbach'ın himayesinde hazırlanan "Özgürlük Filosu II" adlı insani yardım gemisi, Özgürlük Filosu'nu desteklemek amacıyla 19 Haziran’da Hamburg Limanı'ndan Gazze'ye hareket edecek.

06 Haziran 2011 Pazartesi 03:34A+A-

"Alman Gazze Ablukasını Kırma Girişimi" adlı kuruluşun öncülüğünde ve tanınmış Alman Ortadoğu uzmanı Prof. Udo Steinbach'ın himayesinde hazırlanan "Özgürlük Filosu II" (Freedom Flottille II) adlı insani yardım gemisi, Özgürlük Filosu'nu desteklemek amacıyla 19 Haziran'da Hamburg Limanı'ndan Gazze'ye hareket edecek. Steinbach, yaptığı açıklamada, Filistin halkına yönelik kuşatmayı kırmak için Gazze'ye gidecek Özgürlük Filosu'na bilimsel ve akademik destek verdiğini belirterek, Ortadoğu'da bir an önce barışın sağlanması ve Filistin'e uygulanan ambargonun kaldırılması gerektiğini söyledi.

"Freedom Flotille II"nin tümüyle insani amaçlı olarak Almanya'dan Gazze'ye gideceğini ifade eden Steinbach, İsrail hükümetinin bölgedeki tutumunu eleştirerek, geçen yıl "Mavi Marmara" gemisinde yaşanmış olanların çok acı bir olay olduğunu kaydetti. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım da 15 gemi ile 22 ülkeden eylemcinin Gazze'ye insani yardım götürmek üzere yola çıkacağını belirterek, "İHH olarak biz sadece Türkiye'deki örgütlenmeyi gerçekleştiriyoruz. Diğer ülkelerdeki örgütlenmeyi tamamen o ülkede yaşayan temsilciler organize etmekte. 15 gemi ve 22 ülkeden Özgürlük Filosu olarak Gazze'ye doğru yola çıkacağız. Bu, uluslararası bir faaliyet" dedi.

(Kaynak: Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT