1. HABERLER

  2. HABER

  3. Alman Naziler Müslüman Kıza Saldırdı
Alman Naziler Müslüman Kıza Saldırdı

Alman Naziler Müslüman Kıza Saldırdı

Almanya’da üç neonazi Müslüman bir kız öğrenciye bıçaklı saldırıda bulunarak yüzünü ve ellerini yaraladı.

20 Haziran 2011 Pazartesi 12:57A+A-

Almanya'nın Herborn şehrinde okula giderken yolda 3 neonazinin bıçaklı saldırısına uğrayan 15 yaşındaki Müslümen genç kız yüzünden ve ellerinden yaralandı. Zehra A. isimli genç kız daha sonra polise giderek şikayette bulundu. Zehra ifadesinde kendisine saldıranların ırkçı sloganlar atarak 'Pis Türk, başörtülü kız.' diye bağırdıklarını söyledi.

Geçen hafta 16 Haziran'da sabah saat 7:10'da, Herborn şehrine 5 km uzaklıktaki Uckersdorf yerleşim biriminde Gymnasium'a (Almanya'nın en yüksek seviyeli lisesi) gitmekte olan Zehra'ya ırkçılar saldırdı. Hergün kızkardeşi ile aynı okula giden Zehra, saldırı yapıldığı gün kardeşi hasta olduğundan yalnız gitmek zorundu kalmıştı. Saldırıda iki ırkçı tarafından arkasından kolları tutulan Zehra kendisini savunmaya çalışsa da saldırganların arkasından itmesi sonucu yüzünü duvara çarptı. Yere düşen Zehra'yı darb etmeye devam eden ırkçı saldırganlar bıçaklarıyla yüzünü ve ellerini yaraladılar.

Zehra'nın poliste ve okulda verdiği ifadelere göre saldırgan naziler siyah elbiseliydi ve kafalarında komando berelerine benzer şapkalar bulunuyordu. Olayı görenlerin Herborn polisine bilgi vermeleri istendi.

HABERE YORUM KAT