Alman Meclis Başkanı, Sisi İle Görüşmeyi Reddetti

19.05.2015 20:36
Alman Meclis Başkanı, Sisi İle Görüşmeyi Reddetti
Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, Abdulfettah es-Sisi ile yapacağı görüşmeyi Mısır'daki insan hakları ihlallerinden dolayı iptal etti.

Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, gelecek ay Almanya’yı ziyaret etmesi beklenen Mısır Diktatörü Abdulfettah es-Sisi ile yapacağı görüşmeyi Mısır'daki insan hakları ihlallerinden dolayı iptal etti.

Meclisten yapılan açıklamaya göre Lammert, Mısır’ın Berlin Büyükelçiliği’ne gönderdiği yazıda Sisi ile mecliste planlanan görüşmesini iptal etmesine gerekçe olarak Mısır’daki güncel gelişmeleri gösterdi.

 Açıklamada, “Uzun zamandan beri parlamento seçimlerinin zamanın belirlenmesi yerine aylardan beri muhalif grupların sistematik bir şekilde kitlesel olarak tutuklanmasını, uzun süreli mahkumiyet kararlarını ve aralarında eski Meclis Başkanı (Saad) Katatni’nin de bulunduğu akıl almaz sayıda kişiye idam cezaları verildiğini görüyoruz” denildi.

Açıklamada, ülkenin iç barışına ve demokratik gelişmesine katkı sağlamayacak bu durumdan dolayı Lammert’in  Sisi ile şu anda bir görüşme yapma dayanağı bulunmadığı vurgulandı.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim