1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ÜRDÜN

  4. Allâme Muhammed Ebu Faris Vefat Etti
Allâme Muhammed Ebu Faris Vefat Etti

Allâme Muhammed Ebu Faris Vefat Etti

Ürdün Müslüman Kardeşler Cemaati liderlerinden 77 yaşındaki Muhammed Ebu Faris, uzun süren hastalığın ardından Salı günü ikindi saatlerinde Hakk'ın rahmetine kavuştu.

A+A-

İslam Merkezi Hayır Derneği Kültür, Eğitim ve Öğretim Konseyi Başkanı ve Müslüman Kardeşler Cemaati Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Ebu Faris, Müslüman Kardeşler Şura Meclisi'nde de üye olarak bulundu.

İşgal güçlerinin 1949'da işgal ettiği El-Faluce'de 1938 yılında dünyaya gelen Muhammed Ebu Faris, ilkokula El-Faluce'de başladı ve daha sonra eğitimini ailesinin 1950 yılında göç ettiği El-Halil'e bağlı Dura beldesinde sürdürdü.

12 yaşında babasını kaybeden Ebu Faris, annesi ve amcası Hacı Ahmed Yusuf tarafından büyütüldü. Liseyi El-Halil'deki Hüseyin Bin Ali Okulu'nda 1975'te tamamladı.

1952 yılında Müslüman Kardeşler'in El-Halil'deki ofisine gidip gelmeye başlayan Ebu Faris, 1958 yılında öğretmen olarak atandı. 1964'te Şam Üniversitesi'ne İslami ilimler okumak için giden Ebu Faris, daha sonra Katar'da öğretmen olarak görev yaptı.

1971 yılında Ürdün'e geri dönen Ebu Faris, 1974 yılında El-Ezher Üniversitesi'nde doktorasını tamamladı.

Birçok kez gözaltına alınan Ebu Faris, 1989 ve 2003 yıllarında Ürdün Millet Meclisi'nde de üye olarak bulundu.

FİEM

HABERE YORUM KAT