1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Allah Esed’den Razı Olmasın!”
“Allah Esed’den Razı Olmasın!”

“Allah Esed’den Razı Olmasın!”

Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Cünedi ailesinin fertlerinden anne ve iki çocuğu, bir yıldır vücudunda şarapnel parçalarıyla yaşıyor.

A+A-

Evlerine isabet eden varil bombası sonucu 2 çocuğunu kaybeden Cüneydi ailesi, Suriye’deki savaştan kaçarak geldikleri Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşamını sürdürüyor.

Anne Suphiye Cünedi ve 2 çocuğu Ali ile Hamud, bedeninde bulunan şarapnel parçalarıyla savaşın izlerini taşıyor.

Esed Rejimi 2 Çocuğunu Katletti

Baba Abdulmenam Cüneydi, AA muhabirine, yaklaşık 1 yıl önce, rejimin Hama kentine düzenlediği hava saldırıda 2 çocuğunu kaybettiğini söyledi.

Saldırıda tüm ailenin yaralandığını anlatan Cüneydi, aynı saldırıda yaralanan karısı ve 2 çocuğunun vücutlarında da şarapnel parçalarının kaldığını belirtti.

“Esed Rejimi Hayatımızı Kararttı”

Suriye'de tedavi için hastaneye gittiklerini, ancak şarapnel parçalarının çıkarılamadığını dile getiren gözü yaşlı baba, şöyle devam etti:

"Rejim güçlerinin evimize attığı bombada âdeta hayatımız karardı. Biri 2, diğeri 9 yaşında 2 çocuğumu kaybettim. Karımın ayağında, 7 yaşındaki büyük oğlumun kafasında, küçüğünün ise ensesinde savaşın acı gerçeği olan şarapnel parçaları duruyor. Maddî imkânımız olmadığından ameliyat edemedik. Saldırı sonrası benim karaciğerimin bir kısmı alınmak zorunda kalındı. Sadece bir oğlum bombardıman esnasında dışarıda olduğu için ona bir şey olmadı. Şu an, yürüyemeyen karıma ben yardımcı oluyorum."

“Allah Esed’den Razı Olmasın”

Yaşadığı acıların tarifinin olmadığını ifade eden baba Cüneydi, eşi ve çocuklarının durumunun iyi olmadığını, bu parçaların çıkartılması için acil yardım beklediklerini aktardı.

Esed'in kendi halkına zulmeden, çoluk çocuk demeden katleden bir devlet başkanı olduğunu vurgulayan Cüneydi: "Beşşar çocukları katletti. Bizleri evimizden başka ülkelere göçe zorladı. Tarihte hiçbir devlet reisinin halkına zulmettiğini, öldürdüğünü, duymadık. Allah Esed'den razı olmasın." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum