1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ali Koç, Darbenin Önlenmesini Laikliğe Bağladı
Ali Koç, Darbenin Önlenmesini Laikliğe Bağladı

Ali Koç, Darbenin Önlenmesini Laikliğe Bağladı

Şehit olmayı göze alan vatandaşların açıklamalarını göz ardı eden Ali Koç, 'Allahu Ekber' sloganlarıyla sokaklarda destan yazan halkın mücadelesini laikliğe bağladı.

A+A-

İstanbul Sanayi Odası (İSO) üyesi 600'den fazla firma "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" konulu toplantıda buluştu. Toplantıda konuşan Ali Koç, darbe girişiminin eğitimde laikliğin önemini bir kez daha gösterdiğini ileri sürerek komik bir açıklamada bulundu.

DARBENİN PÜSKÜRTÜLMESİNİ LAİKLİĞE BAĞLADI

Allahu Ekber sloganlarıyla darbeci hainlere kafa tutan halkın mücadelesini laikliğe bağlayan Koç, "Eğitim sistemimizin laik ve çağdaş standartlara sahip olması ve bilim odağındaki gelişiminin desteklenmesi de toplumsal ve ekonomik açıdan geleceğimizin teminatı olacaktır. Bunun önemini 15 Temmuz'da hepimiz çok daha iyi anladık. Unutmayalım bir ülkenin en önemli sermayesi, insan kaynağıdır" dedi.

"GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALI"

"Oldukça zor günleri geride bıraktık" diyen Koç, "15 Temmuz'da memleketimizin karşı karşıya kaldığı darbe girişimiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberliği hedef alındı. Bu girişim; halkımızın devletimizin, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, liderlerimizin ve kolluk kuvvetlerimizin demokrasiye olan inancıyla bertaraf edildi. Hepimize tekrar geçmiş olsun. Önemli bir demokrasi sınavını topyekun başarıyla geçtik.

Millet olarak demokrasiye hiçbir müdahalenin kabul edilemez olduğunu ortaya koyup, demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza sahip çıktık. Ancak felaketin eşiğinden döndüğümüz de bir gerçek.

Bunu unutmayalım, hatırlayarak bu noktaya nasıl gelindiğini, iyi tahlil ederek, bir daha böyle şeylerin yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması, gerekli sistemlerin ve süreçlerin inşa edilmesi geleceğimiz açısından son derece önemlidir" diye konuştu.

Yeni Akit

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

5 Yorum