1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Ali Çelik'in Oğulları ve Yeğeni Kapıkule'de Yakalandı
Ali Çelik'in Oğulları ve Yeğeni Kapıkule'de Yakalandı

Ali Çelik'in Oğulları ve Yeğeni Kapıkule'de Yakalandı

Samanyolu televizyonunun eski Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik'in oğulları ve yeğeni Edirne'de yurt dışına kaçarken yakalandı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Bulgaristan'a gitmek için otobüsle Kapıkule Sınır Kapısı'na gelen Samanyolu televizyonunun eski Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik'in oğlu Hasan ve Hüseyin ile yeğeni Bekir Çelik, işlem sırasında otobüsten inmeyerek pasaportunu diğer yolcuların evraklarıyla birlikte kontrole gönderdi.

Yolcuların evraklarını kontrol eden memur, şüphelilerin pasaportundaki mührün sahte olduğunu belirledi. Yurt dışına çıkış yasağı bulunan ve haklarında daha önce “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan işlem yapılan şüpheliler, Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu devam ediyor. Kardeşlerin babasının yanına gitmek istedikleri öğrenildi.

Şüphelilerin Gülen örgütüne üye olmak suçundan işlem yapılmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edileceği belirtildi.

Gülen örgütüne bağlı birçok şirkette etkin rol alan Ali Çelik, Bank Asya Yönetim Kurulu üyeliği de yaptı. Çelik, geçen sene yurt dışına kaçmıştı.

HABERE YORUM KAT