1. HABERLER

  2. HABER

  3. Algı Operasyonu Yapan Hürriyet Protesto Edildi
Algı Operasyonu Yapan Hürriyet Protesto Edildi

Algı Operasyonu Yapan Hürriyet Protesto Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasını çarpıtan Hürriyet büyük tepki topladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber canlı yayınına konuk olarak, gündem maddelerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Canlı yayın esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dağlıca'daki saldırıya ilişkin ifadelerini çarptıran Hürriyet, söz konusu demeci '400 vekil' konusuyla birleştirerek yayınladı.

Söz konusu provokasyon kısa sürede çok sayıda kişi tarafından tepki çekerken, programın ardından yüzlerce kişi İstanbul Bağcılar'da Doğan Medya Binası'na hareket etti.

Hürriyet gazetesini protesto eden grup, AK Parti ve Erdoğan lehine sloganlar attı.

Ayrıca AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, "Hürriyet'in önünde yalan haberleri protesto ediyoruz ve şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz" diye tweet attı. Protestolar devam ediyor. 

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın, burada yaptığı açıklamada, yalan haberlere karşı olduğunu belirterek, "Dağlıca meselesi ve bu konudaki hassasiyet tavan yapmışken, insanların hassasiyeti en üst düzeydeyken, 400 vekille alakalı, Anayasa'da bir değişime gidilemediği ile alakalı özellikle Doğan medyası ve Paralel Yapı'nın medyası tarafından "400 vekil olsaydı Dağlıca meselesi olmazdı" gibi bir şeye dönüştürüldü. 8 Haziran'dan beri bu yalanları bolca görüyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı bir yalan kampanyası oluşturulduğunu ifade eden Boynukalın, "Bunun için buradayız. Burada sadece bir parti organizasyonu değil halkın bir tepkisi olmuştur. Yapılan habere karşı bir tepki olmuştur" dedi.

Hürriyet gazetesinin kapısının camının kırıldığı ve gazete önünde asılı flamanın yakıldığı protestoda, polis ekipleri zırhlı polis araçları ve çevik kuvvetle geniş güvenlik önlemi aldı. 

Protestocuların gazete binasının önünden ayrılmasının ardından geniş güvenlik önlemleri sürüyor.

Sosyal medya Doğan ve Gülen medyasının oluşturmaya çalıştığı algıya örnekler:

400vekil1.jpg400vekil3.jpg400vekil4.jpg

HABERE YORUM KAT