1. HABERLER

  2. HABER

  3. Albayrak: “Atatürk Düpedüz Irkçıydı!”
Albayrak: “Atatürk Düpedüz Irkçıydı!”

Albayrak: “Atatürk Düpedüz Irkçıydı!”

Habertük’te canlı yayında konuşan Hakan Albayrak, M. Kemal Atatürk’ün düpedüz ırkçı olduğunu söyledi.

17 Ocak 2013 Perşembe 00:50A+A-

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'a konuşan Albayrak, "Milli asabiyet uğruna yüzlerce insanın ölmesine göz yumuldu. Kimse boşuna ölmüyor ama argümanın hatrına söylüyorum yüzlerce insan boşuna öldü" derken sağduyu hakimiyetinin son günlerde hakim olmasının çok hayırlı olacağını söyledi.

Sancaktar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak, "İslami hareketler İmralı görüşmelerine nasıl bakıyor?" konusunun konuşulduğu programda Habur sürecinin yarıda kesilmesini çok bir sorumsuzluk olarak değerlendirdi.

"Kürtlere Türklüğe meyal olduğu ölçüde tahammül edildi. Bunu Mustafa Kemal başlattı. İsmet İnönü’nün Doğu'daki mezaliminden önce hazırlattığı bir rapor var. Orada Türklüğe meraklı Türkler deniliyor. Onun dışındaki Kürtler köpek kabul edildi. Dersim katliamı ortada." diyen Hakan Albayrak, Atatürk milliyetçiliği için etnik milliyetçilik tanımı dedi. Albayrak, etnikten kastını şu sözlerle açtı:

"ATATÜRK DÜPEDÜZ IRKÇIYDI"

"Şöyle diyorlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Ne mutlu Türk olana dememiştir, Türküm diyene demiştir. Demek ki Türklüğü bir kimlik olarak görüyordu. Yanlış bu. Mustafa Kemal düpedüz ırkçıydı. Yani dilde bile ırkçıydı.

Okullarda duvarlara sılan gençliğe hitabeye bakın orada bile var. Nasıl bitiyor? Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur? Ne demek bu? Ne asil kanı? Bu çağda hala asil kandan bahsediyorsak hepimiz barbarız demektir! Kan asil olmaz, hareketler asil olur."

HABERE YORUM KAT

4 Yorum