1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. SAKARYA

  4. Akyazı’da Suriye Direnişine Destek Eylemi
Akyazı’da Suriye Direnişine Destek Eylemi

Akyazı’da Suriye Direnişine Destek Eylemi

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Suriye İntifadasına destek için bir eylem gerçekleştirdi.

A+A-

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu bugün Akyazı’da gerçekleştirdiği eylemle Suriye intifadasını selamladı. Platform adına basın açıklamasını Suriye Dayanışma Platformu sözcüsü İrfan Alemdar okudu.

akyazi-20130316-2.jpg

akyazi-20130316-3.jpg

akyazi-20130316-4.jpg

akyazi-20130316-5.jpg

akyazi-20130316-6.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Çocuklar ölüyor duyuyor musunuz?

Bundan iki yıl önce Suriye’de duvarlara ‘hürriyet, halk diktatörlüğünün yıkılmasını istiyor’ yazan gençlerle başlayan onurlu direnişi Akyazı’dan selamlıyor ve destekliyoruz.

2011 Mart ayında başlayan Suriye intifadasından bu güne kadar 70.000 üzerinde can kaybı 137 bin insan yaralı 2 milyon insan ülkesini terk ettirilmiş, 230 bin insan tutuklu  ve işkence altında 80 binin üzerinde insan kayıp faili ise baas diktatörü beşer ESAD ve ne yazık ki bu soykırımı görmezden gelen hatta desteğini sürdüren idareciler.

Ey islam ümmeti,duyuyor musunuz! Suriye’de çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve erkekler ölüyor.

Allah’ım senden başka kimsemiz yok diyerek haykıran onurlu Suriye halkının Allahtan başka kimseden yardım beklemediğini görüyoruz.

Hama, Humus, Halep, Derea ve diğer şehirler de  Tevhid ve direniş bayrağını yükselten Müslümanlara rabbimizden yardım diliyoruz.

Suriye’nin katil diktatör baas rejimine direnen zulme boyun eğmeyen şerefli Suriye halkı Allah yolunda canları pahasına, kanları pahasına kendi onurlarının yanında ümmetin onurunu da korumaya devam ediyorlar.

Evet Suriye intifadasına sahip çıkmak Suriye halkına yardım etmek, Suriye halkının direnişini desteklemek ümmet olarak üzerimize farzdır. Rabbimiz kardeşlerimizin verdiği mücadeleyi zaferle sonlandırsın AMİN. Yıllar önce Saddam tarafından kimyasal silahlarla katledilen mazlum Halepçe halkını da rahmetle anıyoruz.

Emperyalist güçlere karşı onurla mücadelede canlarını feda eden Çanakkale şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz.

Öte yandan başörtüsü zulmü can acıtmaya devam ediyor. İstanbul Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunda ücretli sınıf öğretmeni Şehri Küçük başörtülü olduğu gerekçesiyle okul müdürü Hidayet Sarar tarafından azarlanıp dersten atıldı. 12 Mart 2013 tarihinde yaşanan bu vahim hadisenin müsebbibi hakkında milli eğitim bakanlığı behemal gereğini yapmalıdır. Bakanlık arızalı olan yönetmeliği derhal iptal etmeli ve işgüzar koltuk sevdalılarını ve hamileri olan cuntacıların zulmünü bitirmelidir.

HABERE YORUM KAT