1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Aksa İçin Çarşamba “Seferberlik Günü”
Aksa İçin Çarşamba “Seferberlik Günü”

Aksa İçin Çarşamba “Seferberlik Günü”

Fanatik Yahudi Cemaatlerinin Baskın Düzenleme İhtimali Üzerine İslami Hareket, Filistinlileri Çarşamba Günü Mescid-İ Aksa'yı Korumaya Çağırdı.

01 Eylül 2013 Pazar 22:41A+A-

İslami Hareket, Çarşamba gününü Mescid-i Aksa'yı korumak için "seferberlik günü" ilan etti.

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket, önümüzdeki Çarşamba gününü "seferberlik günü" ilan ederek Kudüs kentinde ve 1948 yılında işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlileri Mescid-i Aksa'ya gelmeye davet etti.

Fanatik Yahudi cemaatleri, Yahudi yılbaşısı münasebetiyle 4 Eylül Çarşamba günü Mescid-i Aksa'ya büyük bir baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu. Yahudi cemaatlerinin bu baskın çağrısına karşılık Kudüs ve çevresindeki Filistinli İslami ve milli gruplar da Vâdi El-Cevz Mahallesi'nde "Zafer El-Aksa'nındır" sloganıyla eylem çadırı kurma kararı aldı. Eylem çadırında faaliyetlerin Salı günü başlayacağı ve Cuma gününe kadar devam edeceği, düzenlenecek basın toplantısında Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verileceği ifade edildi.

İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah, geçen hafta Cuma hutbesinde Çarşamba günü fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya düzenleyeceği olası baskınlara karşı Mescid-i Aksa'yı korumak üzere seferberlik ilan edilmesi gerektiğini belirtmişti.

İslami Hareket Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İslami Hareket'in Mısır ve Suriye başta olmak üzere ümmetin dertleriyle ilgilenmesinin Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı ihmal edeceği anlamına gelmediğini söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT