1. HABERLER

  2. HABER

  3. AKP’nin Oyları Düşüyorsa, Muhalefet Neden Seçim İstemiyor?
AKP’nin Oyları Düşüyorsa, Muhalefet Neden Seçim İstemiyor?

AKP’nin Oyları Düşüyorsa, Muhalefet Neden Seçim İstemiyor?

Bugüne dek erken seçim hesabıyla AKP’nin savaş kışkırtıcılığı yaptığını söyleyen muhalefet şimdi de AKP’nin oylarının azaldığını iddia ediyor!

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Hükümet karşıtı çevrelerin ateşkesin rafa kaldırılıp PKK’ya karşı kapsamlı operasyonların başlatılmasını ilk günden itibaren erken seçim hesabı olarak yorumladığı biliniyor. HDP’den CHP’ye, Doğan medyasından Gülen grubuna, bilumum sol çevrelerden pek çok liberale, hatta İslami camia dahilinde anılan kimi isimlere kadar geniş bir kesim bu konuda net bir mutabakat içindeler.

PKK cenahından gelen ateşkesi bitiriyoruz açıklamasının, Suruç misillemesi adına polislerin öldürülmesinin, devrimci halk savaşı ilanının, silahlanın çağrılarının hiçbir hükmü yok bu mutabık kesimde! Tüm çatışma sürecinin Erdoğan ve AKP’nin sinsice bir oyunla oy devşirme planının bir parçası olduğu hususunda zerre miktarı kuşkuya yer yok!

Ve çok ilginçtir, bugünlerde aynı çevreler anket verilerine göre AKP’nin oy oranının artmayıp azaldığını da iddia etmekteler.

Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugünkü yazısında çatışmaların HDP’ye verilen Kürt oylarını keskinleştirdiğine ve AKP’ye zarar verdiğine ilişkin yazısı malum kesim nezdinde çok itibar görmekte.

Aynı şekilde Taraf gazetesi de bugün manşetten “Bu ankete göre erken seçim AKP’yi bitirecek..Tam 6 puan eridi…” başlıklı bir haber girmiş. Taraf bu sıralar karşı cenahta yorumları, iddiaları büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Levent Gültekin isimli eski ‘İslamcı’ medya yıldızını dayanak göstererek manşetini güçlendirmiş.
Şimdi bu iddialara ve yaklaşımlara bakınca, tamam öyleyse diyorsunuz, ne güzel sevinin işte AKP eriyormuş, “hadi bir an önce seçime gidilsin” desenize! Ne öyle erken seçimin zararları diye kıvranıp duruyorsunuz. Yok ülkenin geçtiği hassas dönem edebiyatı, yok fakir fukarayı gözetip seçim masrafı yapmamak gerektiği tezleri vs. vs.
Seçimde oy devşirmek için masayı devirip savaş başlatmakla suçladığınız AKP’den kurtulmak için işte size büyük bir fırsat daha! Vakit kaybetmeden seçime gidilsin demenin tam vakti! 

HABERE YORUM KAT