1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Akkari'nin Eşi: "Kocam Mescid-i Aksa İçin Şehit Oldu"
Akkari'nin Eşi: "Kocam Mescid-i Aksa İçin Şehit Oldu"

Akkari'nin Eşi: "Kocam Mescid-i Aksa İçin Şehit Oldu"

Kudüs'te aracını işgalcilerin üzerine sürerek istişhad eylemi gerçekleştiren İbrahim Akkari’nin eşi, kocasının Mescidi Aksa için şehit olduğunu söyledi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Kudüs'te aracını işgalcilerin üzerine sürerek istişhad eylemi gerçekleştiren İbrahim Akkari'nin eşi Emira Akkari, kocasının Mescid-i Aksa için şehit olduğunu ve her Filistinli genç gibi onun da Mescid-i Aksa'yı çok sevdiğini söyledi.

Filistin endormasyon Merkezinde yer alan habere göre şehit İbrahim Akkari'nin işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlara ve işgal askerlerinin botlarıyla Mescid-i Aksa'yı kirletmelerine tahammül edemediğini belirten Emira Akkari, "Eşim Çarşamba sabahı haberlerde ve sosyal paylaşım sitelerinde Yahudi yerleşimcilerin ve işgal askerlerinin Mescid-i Aksa'daki baskın görüntülerini seyredince, askerlerin kadınlara saldırısını ve müezzinlere ait bölümün halılarının yakılmasını görünce dayanamadı. Filistin'in içinde bulunduğu duruma zaten devamlı üzülüyordu" dedi.

Satış temsilcisi olarak çalışan eşinin öğle namazının ardından işe gitmek üzere evden çıktığını belirten Emira Akkari, kocasının kendisine veda edemeden şehit olmasına üzüldüğünü ifade etti.

İbrahim Akkari'nin yaptığının her Filistinli için onur olduğunu belirten Emira Akkari, işgalcilerin Mescid-i Aksa'yı hedef alan ihlallerinin devam etmesi halinde eylemlerin de kocasının eylemiyle sınırlı kalmayacağını söyledi.

Şehidin çocukları:

ibrahim-akkarinin-ailesi.jpg

HABERE YORUM KAT