1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Akın Öztürk Hakkında 'Darbenin İpucunu Verdi' İddiası
Akın Öztürk Hakkında 'Darbenin İpucunu Verdi' İddiası

Akın Öztürk Hakkında 'Darbenin İpucunu Verdi' İddiası

Akın Öztürk'ün dişlerini yaptırdığı doktora dişlerini yaptırmakta acele etmesini, yakında kameraların karşısına çok çıkacağını söylediği öne sürülüyor.

A+A-

Darbe girişiminin aktörlerinden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan YAŞ üyesi Akın Öztürk'ün dişlerini yaptırdığı doktora "Acele et bir ay sonra kameraların karşısına çok çıkacağım" dediği iddia ediliyor.

Yeni Asır gazetesi yazarlarından Şebnem Bursalı, Akın Öztürk ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Bursalı yazısında Öztürk’ün doktoruna dişlerini yaptırmakta acele etmesini söylediğini iddia etti.

Şebnem Bursalı'nın yazısındaki ilgili o bölüm şöyle:

“Albaylıktan emekli olmuş çok eski bir dostumla da buluştuk kısa Ankara ziyaretimde. Çok ama çok ilginç bir detayı paylaştı benimle. Alçak darbe girişiminin başı olarak kabul edilen ve darbe başarılı olsa idi Genel Kurmay Başkanı olacağı beklenen YAŞ Üyesi Akın Öztürk'ün darbe planladıklarının işaretini dişten verdiği ortaya çıktı. Şöyle ki; Öztürk 1 buçuk ay önce Genelkurmay'ın dişçisine gider ve 13 dişi yapılacaktır. Hem kaplama hem implant epey işi vardır.

Subay olan askeri diş hekimi kendisine: "Efendim hayli yorucu bir süreç olacak epey iş var o yüzden çok fazla sıkıştırmayalım birkaç aya yayalım" der. Çünkü 1 ay sonra yani Ağustos'taki şurada emekli olacaktır Öztürk, ama nasıl olsa general olduğu için ha görevde ha emekli fark etmez ona aynı kalitede sunulacaktır hizmet.

Çünkü bu devlet, kendi içinden yetiştirdiği ve general rütbesine kadar getirdiği kişiye, ölene kadar tüm ailesiyle birlikte en üst düzeyde hizmet vermeye devam eder. Diş hekiminin bu uyarısına karşın Öztürk der ki;

"Hayır hepsini birden 1 ay içinde bitir. 1 ay sonra kameralar karşısına daha çok çıkacağım. Düzgün çıkayım" der!

Tabii, bu sözünü ne sorgulayabilir astı konumundaki diş hekimi ne de soru sorabilir. Ama kafasına takılır.

Her ne kadar korkak fareler gibi savcılığa verdiği ifadede, ben bir şey yapmadım deyip her şeyi inkar etse de; bu tek anekdot bile bu rütbeli alçağın, milli iradeye karşı neler planladıklarını ortaya koymaya yetiyor.”

  

HABERE YORUM KAT

1 Yorum