1. HABERLER

  2. HABER

  3. Akıllara Ziyan Bir Değerlendirme
Akıllara Ziyan Bir Değerlendirme

Akıllara Ziyan Bir Değerlendirme

CHP'li Birgül Güler, Suriyeli mültecilerin, Türkiye'ye, seçim sonuçlarını değiştirmek için getirildiğini söyledi.

A+A-

Haksöz-Haber

CHP’nin neden ve niçin seçimlerde hep başarısız olduğunu CHP Parti Sözcüsü Kamu Yönetimi Profesörü Birgül Ayman Güler açıkladı. Hem de ne açıklayış! Suriye direnişinde Baas’a verdikleri aleni desteği bir üst noktaya taşıyan Güler, Türkiye’ye gelmek zorunda kalan mülteci kardeşlerimizin seçimi değiştirmek için mahallelere serpiştirildiklerini söylüyor. Yok artık demeyin! İzmir’de CHP’lilerle yaptığı kahvaltılı toplantıda aynen böyle diyor.

Birgül Ayman Güler’in Kamu Yönetimi Profesörü olduğuna dikkat çekelim.  Vatandaşlığı dahi olmayan mültecilerin oy kullanmasından bahsediyor. Peki gelen mülteci sayısı kaç. Diyelim ki iddiaları doğru; gelen mülteci sayısı bir seçim ne kadar etkili olabilir ki? Kedi-ciğer meselesi yani… Seçimlerde CHP ne yapar bilmeyiz ama açık olan gerçek Baas yandaşlığını ısrarla sürdüren CHP, iğrenç bir politikayla tabanının Suriyeli mültecilere düşmanlık beslemesini sağlamaya çalıştığıdır.

İşte Birgül Ayman Güler’in o ifadeleri:

"AKP saltanatını yıkmalıyız. Bu iktidarın gitmesi lazım. Suriye’den gelen mülteciler, seçimi değiştirmek üzere mahallelere serpiştirildi. Burada olmadıkları halde bilgisayar marifetiyle buraya geldiler, seçimde de oy kullanacaklar. Bu tür küçük operasyonlarla sonucu değiştirecekler. Sandıkta örgütlenmeliyiz, seçim döneminde değil, hemen şimdi. Onlar bilgisayarda hile yapıyorlarsa biz yaşadığımız yerlerde bu hileyi ortaya çıkaracağız. TBMM İçişleri Komisyonu üyesiyim. Sandık sorumlumuz, ilçe başkanına o da bana sorunlu mahalleleri iletecek. AKP’nin gücü yok, yüzde 47 illüzyondur. AKP, İzmir’i düşüremediği için kendini eksik hissediyor. İzmir düşmedikçe kendini iktidar hissedemeyecek ama Cumhuriyetin kalesi düşmeyecek. Yerel seçimlerde İzmir için çalışıp, Türkiye için sonuç alacağız. Burası aydınlanmanın parlayan kalesi. Kırgınlıkları koyun bir tarafa; zaferle birlikte o kırgınlıkları hatırlamayacağız."

"Türk Ulusuyla Kürt Milliyeti Eşit Olamaz"

Birgül Ayman Güler’in son marifeti ise dün Meclis’te anadilde savunmaya izin veren yasa değişikliği görüşmelerinde sarf ettiği sözler oldu. Güler yaptığı konuşmada AK Parti’nin anayasa taslağında herkesi Türk yapan ifadenin çıkartılıp yerine Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı ifadesinin getirilmesini eleştirip “Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz” ifadelerini kullandı.

Güler'in sözleri üzerine CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'ın partisinden istifa ettiği öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum