1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Akar'ın Yaveri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi Aramış
Akar'ın Yaveri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi Aramış

Akar'ın Yaveri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi Aramış

Akar'ın yaveri Türkkan'ın darbe girişimi sırasında Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu arayarak yanılttığı belirtiliyor.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Orgenaral Hulusi Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın, 15 Temmuz'daki darbe girimi sırasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi arayıp muhalefet liderlerini yanıltmaya çalıştığı öğrenildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın yaptığı açıklamaya göre, Türkkan, darbeye karşı olduklarını söyleyen liderlere, Akar'ın rehin olmadığı ve darbe girişimine karşı her şeyin kontrol altına alındığını söylemiş.

"Biz 22.30 civarı genel merkezdeydik. Devlet Bahçeli'nin o gece Cumhurbaşkanı ve 1. Ordu Komutanı ile bir görüşmesi olmadı. Bahçeli, kimsenin Ankara'da olmadığı bir dönemde çıkıp darbenin karşısında olduğunu ifade etti" diyen Yalçın, "Genelkurmay'dan Bahçeli'ye yaver üzerinden bir mesaj geldi. Genel Başkanımızı yanıltıcı bir mesajdı bu. Genelkurmay Başkanı'nın derdest edildiği bir zaman geldi bu bilgi genel merkeze. Her şeyin kontrol altında olduğuna yönelik bir mesajdı. Daha sonra Genel Başkanımız Başbakanı arıyor. Ulaşamayınca özel kalem müdürüne haber veriyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Türkiye

 

HABERE YORUM KAT