1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Akar'ın Darbeci Yaveri Bütün Subayları Fişlemiş
Akar'ın Darbeci Yaveri Bütün Subayları Fişlemiş

Akar'ın Darbeci Yaveri Bütün Subayları Fişlemiş

Darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Genelkurmay Karargahı'nda arama yapan savcılar, çok önemli belgeleri ele geçirdi.

A+A-

15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarılı olması halinde kimlerin görev yapacağını tek tek belirleyen darbecilerin, TSK içerisindeki subayları da fişlediği ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın en yakınındaki isim olan Yarbay Levent Türkkan ile birlikte 6 yaverin odasını aramak için Karargah'a giren polis, firari 5 yaverden 2'sinin odasının kilitli olduğunu belirledi. Bunun üzerine kapılar kırıldı, odalara girildi. Savcı nezaretinde odaları didik didik eden polis, çelik kasaların kilitlerini de kırdı.

'UYGUNDUR' - 'DEĞİLDİR' DİYE NOT DÜŞMÜŞLER

Kasalardan çıkan 'gizli' ibareli belgeleri inceleyen polis, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki tüm subayların tek tek fişlendiğini belirledi. Darbeci askerlerin kuvvet komutanları başta olmak üzere binlerce subayın isimlerinin karşısında 'uygundur' ya da 'uygun değildir” notu düştüğü görüldü. Darbeci subayların, notlara, 'Atatürkçüdür', 'AKP'lidir', 'solcudur', 'içki içer', 'alemcidir' diye ek açıklamalar girmeyi de ihmal etmediği tespit edildi.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum