1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Partili Vekil CHP’li Gibi Konuştu
AK Partili Vekil CHP’li Gibi Konuştu

AK Partili Vekil CHP’li Gibi Konuştu

AK Partili Halil Ürün, MTTB’nin İstiklal Mahkemeleri Başkanı Ali Çetinkaya’nın isminin resmi kurumlardan kaldırılmasıyla ilgili başlattığı imza kampanyasını eleştirdi.

A+A-

AK Parti Afyon Milletvekili Halil Ürün, Milli Türk Talebe Birliği’nin İstiklal Mahkemeleri Başkanı Ali Çetinkaya’nın isminin resmi kurumlardan kaldırılmasıyla ilgili başlattığı imza kampanyasını eleştirdi.

İlginç bir şekilde Çetinkaya’yı savunan Ürün, “Ali Çetinkaya bizim tarihimizde yaşamış önemli bir isimdir” dedi. Akit’e konuşan MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel ise, Ürün’e tepki gösterdi.

“Ali Çetinkaya Tarihimizde Yaşamış Önemli Bir İsim”

MTTB’nin başlattığı imza kampanyasının sonlandırılması için çeşitli görüşmeler yaptığını ifade eden AK Parti Afyon Milletvekili Halil Ürün şunları söyledi: “Gençlere Ali Çetinkaya’nın bu şehrin değerlerinden birisi olduğunu söyledim. Her vatandaş mahkeme gibi hüküm veremez. Ali Çetinkaya bizim tarihimizde yaşamış önemli bir isimdir.”

Karayel: “Katili Savunan, Bizim Muhatabımız Olamaz”

Başlattıkları imza kampanyasına tepki gösterilmesine anlam veremediklerini ifade eden MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel, “İskilipli Atıf Hoca’nın katilini savunan biri bizim muhatabımız olamaz” diye konuştu. MTTB’nin Afyon için başlattığı imza kampanyasına tüm teşkilatların destek verdiğini ifade eden Karayel, “Bu işin sıkı takipçisiyiz. Şu anda hâlâ bazı okul, gar, park gibi yerlerde bu isim kullanılıyor. Afyon’un Ali Çetinkaya’nın isminin kaldırılması için üzerine düşeni yapacağına inanıyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl, Ali Çetinkaya ismini bir parka veren Yenimahalle Belediyesi üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “Bu Ali Çetinkaya, merhum Çorumlu, İskilipli Atıf hocamızın idamına karar veren hakimdir” sözleriyle eleştirmişti.

Şükrü Macun / Yeni Akit 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum