1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti'li Milletvekilinden Şeriat Düşmanlığı
AK Parti'li Milletvekilinden Şeriat Düşmanlığı

AK Parti'li Milletvekilinden Şeriat Düşmanlığı

AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, 'Paralel Yapıyı' eleştirirken, "Türkiye'de bir şeriat devleti kurma gibi bir tehlikeyle karşı karşıyayız." şeklindeki sözleriyle bilnç altındaki şeriat düşmanlığını gözler önüne serdi.

A+A-

Nazilli Manşet Gazetesi muhabiri Veysel Karahan’ın haberine göre, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde yeni seçilen İlçe Yönetim Kurulunu ziyaret eden Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, “Parelel Yapıyı” eleştirirken İslami değerlere Kemalist zihniyetin argümanlarını kullanması tepki çekti.

Türkiye'de AK Parti'den alternatifi olmadığını savunan Gültekin Kılınç, muhalefetin gündeme getirdiği seçim barajının düşürülmesinin ülkede kaos yaratacağını ileri sürdü.

Kılınç, seçim barajıyla ilgili şu tezleri ortaya attı: "Seçim barajının düşürülmek istenmesinin tek amacı Türkye'de istikrarın bozulmasıdır. Türkiye'de Ak Parti iktidarından başka bir alternatif yok… Paralel Yapı veya dış güçler de Ak Parti’den başka alternatif olmadığını çok iyi biliyor. Bu nasıl bozulur, ancak seçim sistemini değiştirirseniz. Şuan ellerinde ki son kozu oynuyorlar. Çok tehlikeli yani Türkiye'nin ilk defa bu kadar dinamikleriyle oynuyorlar. Türkiye'de sistem risk altında. Seçim barajının düşürülmesi ülkeyi bir kaosa doğru götürür. Ama biz bu fırsatı vermeyeceğiz Allah’ın izniyle."

'Şeriat Devleti Tehlikesiyle Karşı Karşıyayız'

Konuşmasında daha önce Kemalist zihniyetin halkın üzerindeki vesayetini sürdürmek için kullandığı “Şeriat devletini kuracaklar” şeklinde bayat argümanı kullanan Kılınç, "Şimdi Cumhurbaşkanımız olsun, Başbakanımız olsun her platformda bunu dile getiriyorlar. Biz hadiseyi gördükçe, sistemin içine girdikçe ülkenin nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu çok iyi görmeye başladık. Sadece Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yargılanmak istenmesi değil Türkiye'de ki tüm sistemin ele geçirilip Türkiye'de bir şeriat devleti kurma gibi bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Türkiye'de rejim değişecek, herşey değişecek. Türkiye'nin dünyada ki ilerleyişini ve hakim güçlerin kontrolünden çıkma gayretini baltalayacak ne varsa yapmışlar" şeklinde çok tepki çekecek cümleler sarf etti. (Hürseda Haber)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum