AK Parti'li İdris Bal Disiplin Kuruluna Sevk Edildi

21.11.2013 13:22
AK Parti'li İdris Bal Disiplin Kuruluna Sevk Edildi
AK Parti, Kütahya Milletvekili İdris Bal'ı kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak müşterek disiplin kuruluna sevk etti.

AK Parti, Kütahya Milletvekili İdris Bal'ı "basında çıkan ve parti politikalarına aykırı açıklamaları" nedeniyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İdris Bal'ın hem partiden hem de gruptan kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini söyledi.

İdris Bal, partisi tarafından müşterek disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Dershanelerin kapatılmasının siyaseten zarar vereceğini düşünüyorum. Fırsat eşitliği anlamında da sıkıntılar yaratabilir. Bir de çözüm sürecine ilişkin kaygılarım vardı. Disipline sevk edilme nedenim bunlar olabilir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Salı günkü grup toplantısında "Korkuyla büyük devlet olunmaz" demişti. AK Parti Kütahya Milletvekili İdris Bal, bunun üzerine Twitter'dan "Korku ile büyük devlet olunamayacağı gibi, hesapsız, plansız, günübirlik küçük hesaplarla büyük devlet olunamaz ancak büyük hatalar yapılır" yanıtını vermişti. 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim