AK Parti'den Askere Sert Cevap

30.04.2011 19:06
AK Partiden Askere Sert Cevap
TBMM Başkanvekili Yakut, bir albayın internete düşen ses kaydına, “İktidar hakkında konuşmak haddin değil!” diyerek 27 Nisan'a gönderme yaptı.

Albayın garnizonda AK Parti ve yöneticilerine hakaretler yağdıran ses kaydına AK Parti'den sert tepki geldi: "Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız!"

İnternete düşen Çankırı Garnizon Komutanlığındaki albayın sözleri TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

"KİMSENİN HADDİNE DEĞİL"

Askere, "İktidar hakkında konuşmak haddin de, hakkın da değil", "Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız. Bundan sonra da yayınlayamayacaksınız", "PKK ile mücadelede neredesin, yoksun" gibi sözlerle yüklenen Yakut, "Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse, siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız" dedi.

Yakut, albaya hitaben, "İktidar hakkında konuşmak senin haddine değil, hakkın da değil. Senin görevin ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak" dedi.

Yakut, şöyle devam etti:

"Senin görevin 1960, 1971, 1980 ve 28 Şubat'ta olduğu gibi hükümetlere ültimatom vermek değil. Öncekiler gibi şapkayı alıp kaçan hükümetler mi var?"

ŞAPKAYI ALIP KAÇACAK BAŞBAKAN VAR MI?

"Şapkayı alıp kaçacak Başbakan mı var? Gece bildiriyi verdiniz, sabah cevabını aldınız. Bundan sonra da yayınlayamayacaksınız. Hiç kimse, kimsenin görevine karışmayacak. Herkes görev alanları içerisinde hareket edecek ve anayasal kuruluşların tamamı da yasalara riayet edecek.

Hiçbir kurumun içerisinde hukuk dışı yapılanmaya müsaade etmeyeceğiz, bunu herkes böyle bilsin. PKK ile mücadelede neredesin, yoksun. Görevinizi yapacaksınız. Bizim görevimiz nasıl ki Türkiye'yi imar etmekse siz de ülkeyi dış tehlikelere karşı korumak için çalışacaksınız. Onun haricinde hiçbir şeye karışamayacaksınız."

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim