1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti'den 15 İlçede İtiraz
AK Parti'den 15 İlçede İtiraz

AK Parti'den 15 İlçede İtiraz

AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Saruhan, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki 17 ilçeden 15'indeki sandıklar için İlçe Seçim Kurullarına itirazda bulunulduğunu söyledi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nca yapılan incelemenin ardından merkez Yenişehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar ile Lice, Eğil, Kulp, Silvan, Hani, Ergani, Hazro, Dicle, Kocaköy, Bismil ve Çınar'da yapılan başvuruda, "geçersiz olan oyların HDP adına sayılması" ve "AK Parti'ye verilen oyların HDP adına yazıldığı" iddiasıyla oyların yeniden sayılması talebinde bulunuldu.


Oyların kullanıldığı ilçelerde bazı hukuksuzluklar tespit ettiklerini savunan Saruhan, sandık sonuçlarını etkileyecek şekilde müdahalelerin yapıldığını gördüklerini öne sürdü.

Saruhan, 7 Haziran'daki seçimin andından bazı sandıklarda seçim sonucuna itirazda bulunduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"1 Kasım seçimlerinde yapılan hukuksuzluklara ilişkin de ilçe teşkilatlarımız gerekli itirazı yaptı. Sandıklarda özellikle bir parti lehine ciddi manada mantığı zorlayan bir oranda oy oranının çıktığını tespit ettik. Sandıklara yapılan müdahalelere ilişkin bazı görüntülerin olduğunu gördük. Bazı vatandaşlara baskı ve tehditle oy kullandırılmadığına şahit olduk. Yaptığımız itirazlar neticesinde sonucun değişeceğini düşünüyoruz."

 

AA

HABERE YORUM KAT