1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti İstanbul Mitinginde Kaç Kişi Vardı?
AK Parti İstanbul Mitinginde Kaç Kişi Vardı?

AK Parti İstanbul Mitinginde Kaç Kişi Vardı?

İnternethaber.com adlı site AK Parti'nin Yenikapı'da yaptığı büyük miting için katılım sayısı üzerine bir araştırma haber hazırladı.

A+A-

İstanbul'da yapılan AK Parti yerel seçim mitingi kalabalık bir görüntü yansıttı. Televizyonların canlı yayınladığı mitingde AK Parti adeta gövde gösterisi yaptı. 

Merak edilen ise mitinge kaç kişinin katıldığı oldu. Miting alanında yapılan anonsta 1.5 milyon kişinin mitinge katıldığı duyuruldu. 

ERDOĞAN RAKAM VERDİ

Başbakan Erdoğan ise konuşmasının sonunda mitinge katılım rakamını verdi. Erdoğan, "Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü" dedi. 

Bugün miting haberlerine yer veren gazeteler ise bambaşka rakamlarla çıktı. 1 milyon diyen de oldu abartıp 2 milyonun üstüne çıkan da... 

ak-parti-istanbul-mitingi1.20140324102514.jpg

GAZETELERDEN FARKLI RAKAMLAR

Hürriyet Gazetesi bugün manşetinden verdiği haberde mitinge 1.2 milyon kişinin katıldığını iddia etti. 

Sabah Gazetesi ise Başbakan Erdoğan'ın verdiği rakamın da üstüne çıktı ve mitinge 2 milyon fazla kişinin katıldığını öne sürdü. 

Habertürk Gazetesi İstanbul mitingine katılım sayısı konusunda Başbakan Erdoğan'ın açıklamasına itimat etti ve 2 milyon kişi katıldı dedi. 

Zaman Gazetesi ise AK Parti'nin son yıllardaki en büyük mitingini sıfırladı ve ilk sayfasından tek cümlelik yer dahi vermedi. 
ak-parti-istanbul-mitingi-2.20140324102400.jpg

RADİKAL EN DÜŞÜK RAKAMI VERDİ

Mitingde sıkı güvenlik önlemleri alan polis kayıtlarına göre katılım 1.5 milyonun kesinlikle üstünde oldu. 

Radikal Gazetesi ise rekor katılımın olduğu miting icin hayli düşük bir rakam verdi. Radikal manşetinden küçük olarak kullandığı mitinge 1 milyon katılım olduğunu öne sürdü. 

ak-parti-istanbul-mitingi-3.20140324102419.jpg
HÜKÜMETE YAKIN MEDYANIN RAKAMLARI


Türkiye, Yeni Şafak, Akşam, Takvim ve Star Gazeteleri mitinge 2 milyon kişinin katıldığı yazdı. Gazeteler Başbakan Erdoğan'ın verdiği rakamı gördü. 

MUHALİF MEDYA HİÇ GÖRMEDİ

Buna karşılık Cemaate yakınlığı ile bilinen Bugün Gazetesi, Zaman gibi mitingi ilk sayfasından tek bir cümleyle dahi geçirmedi. Cumhuriyet Gazetesi de miting yerine Erdoğan'ın uçakla ilgili açıklamasını almayı tercih etti. 

Sözcü Gazetesi ise her zamanki malum iddialarıyla AK Parti mitinge yer verdi. Sözcü'ye göre Kazlıçeşme'deki kalabalık 'taşıma'ydı. 

ak-parti-istanbul-mitingi-4.20140324102435.jpg

HABERE YORUM KAT

6 Yorum