1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adaylarına Bombalı Tuzak!
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adaylarına Bombalı Tuzak!

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adaylarına Bombalı Tuzak!

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları M. Galip Ensarioğlu, Fatih Kayhan ve Alaattin Parlak’ın geçişi sırasında patlatılmak istenen bombalı tuzaklar son anda fark edildi.

A+A-

Korucuların dikkati sayesinde iki farklı noktada hazırlanan bombalı tuzaklar imha edildi.

İlk Tuzak Kumla Kamufle Edilmişti

Seçim çalışmaları için Diyarbakır’dan hareket eden AK Parti konvoyuna cuma günü öğle saatlerinde Hani ilçesine bağlı Aksalkan ve Mıbırdaş köyleri arasında bombalı tuzak hazırlandığı tespit edildi.

PKK’lılar hazırladıkları bomba düzeneğini, üzerine bir kamyon kum dökerek sakladılar ve AK Parti konvoyunu bu noktada durdurarak, bombayı patlatmayı planladılar.

Bölgede kontrol yapan korucuların bomba düzeneğine ait kabloları görmesiyle jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine milletvekillerinin konvoyu bu noktaya gelmeden durduruldu.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri bomba düzeneğini etkisiz hâle getirerek kontrollü bir şekilde patlattı. Ardından da yol trafiğe açıldı. Bombanın patlamasıyla oluşan çukur iki kamyon mıcır dökülerek kapatıldı.

İkinci Bomba Tespit Edildi

İlk bombalı tuzağa rağmen programlarına devam eden milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Fatih Kayhan ve Alaattin Parlak’ın güzergâhına bir bombanın daha yerleştirildiği tespit edildi.

Hani ilçesi Kaygusuz beldesi yakınlarında bir menfeze gizlenmiş bomba tespit edilerek patlatıldı.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT