1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Aileşehir" Belediye Başkanı Dokunduğunu Zengin Ediyor
"Aileşehir" Belediye Başkanı Dokunduğunu Zengin Ediyor

"Aileşehir" Belediye Başkanı Dokunduğunu Zengin Ediyor

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşini, dostunu, akrabalarını ve hemşerilerini bol keseden ihalelerle zengin etti.

A+A-

Ataşehir'de onlarca ultra-lüks daire ile rezidansı olduğu ortaya çıkan ve hazine arazilerini yağmalayarak gökdelen inşa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin skandal zinciri sürüyor.

Bol keseden dağıttığı ihalelerle eşini, dostunu, akrabalarını zengin eden İlgezdi, devlet kesesinden 'adrese teslim' para transferinde hiçbir sınır tanımadı. İlgezdi'nin dağıttıkları arasında öyle bir ihale var ki, 'bu kadarına pes' dedirtiyor. İlgezdi, belediyenin 'Yaz ve Kış Spor Okulu' ihalesini vermek için 60 yaşındaki ev hanımı hemşerisi Gülsüm Çamur'u seçmiş. Ev hanımı Çamur'u, ticaret odasına ve ticaret siciline kaydını yaptırdığı gün belediyeye davet eden İlgezdi, Malatyalı hemşerisini adrese teslim ödemelerle zengin etti.

Bir Yılda Ev Hanımı Hemşeriye 300 Bin TL

Kurduğu şirketin ticaret/oda sicil kaydını 14.01.2011 Cuma günü yaptıran Gülsüm Çamur, aynı gün belediyeye davet edilerek ihaleyi aldı. 'Pazarlık' usulüyle yapılan ilk ihale 94.908 TL + KDV bedelle Çamur'a verildi. Daha önce sportatif ihalelere hiç katılmayan ve hiçbir kurumdan büyük meblağlı ihale almayan Çamur'a ikinci ihale yine Ataşehir Belediyesi tarafından sadece 6 ay sonra 105.615 TL + KDV bedelle verildi. 19.09.2011 günü benzer bir ihaleyi 108.205+KDV'ye yine Çamur aldı. Ev hanımı Çamur'un aldığı ihaleler, kalabalık listenin yalnızca bir satırını oluşturuyor.

Nereye Baksan Usûlsüzlük Çıkıyor

Eş-dost-akraba-tanıdık denkleminde bol keseden ihale dağıtan Battal İlgezdi, devletin belediyeye hizmet binası için hibe ettiği araziye kat karşılığı bina yaptırmış, bu binayı da bir inşaat şirketine usûlsüz olarak devretmişti. Battal İlgezdi'nin CHP'li milletvekili eşi Gamze İlgezdi'nin üzerinde çok sayıda ultra-lüks rezidans dairenin bulunması, onlarca konutun da Gamze İlgezdi'nin kız kardeşi Oya Şenyurt'a devredilmesi son günlerde tartışma konusu olmuştu.

Akraba Tanıdık A.Ş.

Ataşehir Belediyesi'nden akraba ve tanıdıklara giden ihalelerin bazıları şunlar:

- Ataşehir Belediyesi Sanat Kursları İhalesi - Battal İlgezdi'nin hemşerisi Tolga Volkan Arslan'a

- Çağrı Merkezi İhalesi - Battal İlgezdi'nin aile dostu ve sekreteri Güllüşah Karaca'nın kardeşlerine ait Efor isimli limited şirketine

- Aşçı ve Yardımcı Personel İhalesi ve Fidan Kalpler Bakımevi'nde çalıştırımak üzere personel alım ihalesi - İlgezdi'nin ablasının kayınbiraderi İlhan Kınalı'ya ait MİL Turizm isimli limited şirketine

- Spor Malzemeleri Alım İhalesi - İlgezdi'nin akrabası Hüseyin Gülsoy ile arkadaşı Hüseyin Turgut adına kurulan Soytürk isimli şirkete verildi.

Kaynak: Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT