Ahraru'ş-Şam Suriye'deki Direnişini Sürdürüyor

12.02.2016 14:05
Ahraru'ş-Şam Suriye'deki Direnişini Sürdürüyor
Ahraru'ş-Şam Hareketi, Rusya, İran ve Hizbullah isimli örgütün desteklediği Esed rejimine karşı gerek tek başına gerekse de diğer direnişçi gruplarla birlikte cihad etmeye devam ediyor.

11 Şubat’ta Ahraru’ş-Şam direnişçilerinin Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlar şu şekilde:

Kürt Dağı’nda, Esed güçlerinin üst düzey subay ve erlerinin bulunduğu karargâha operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında üst düzey subayların da olduğu çok sayıda Esed askeri öldürüldü ve yaralandı.

Türkmen Dağı’nda, Ahraru’ş-Şam ve diğer direniş gruplarının ortaklaşa başlattıkları operasyonda Karuce köyü Esed güçlerinden temizlenerek geri alındı. Operasyonda en az 25 Esed askeri öldürülürken çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Humus kırsalında, Esed güçlerinin Kîsîn köyüne yönelik hücumu geri püskürtüldü. Operasyonda çok sayıda Esed askeri öldürüldü. Köye hücum eden Esed güçleriyle yaşanan yoğun çatışmalardan kesitler:

İrancı güçlerin ve Esed rejiinin Halep’in güney kırsalında bulunan Huber köyüne yönelik hücumları geri püskürtüldü. Huber Köyü İrancı güçlerden temizlenirken Esed rejimi füzelerle vurularak geri püskürtüldü. Operasyonda İrancı güçlerden en az 20 kişi öldürüldü.

Kaynak: Küresel Analiz

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim