1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ahmet Türk: Sızdırılmasını Araştıracağız
Ahmet Türk: Sızdırılmasını Araştıracağız

Ahmet Türk: Sızdırılmasını Araştıracağız

Ahmet Türk, basında, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu iddia edilen tutanaklara ilişkin, "Bu tartışmaları spekülasyon olarak değerlendiriyoruz, araştıracağız" dedi...

A+A-

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, basında, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu iddia edilen tutanaklarla ilgili, ''Tutanakların sızdırılmasını buradan öğrendik, bu tartışmaları spekülasyon olarak değerlendiriyoruz, araştıracağız inceleyeceğiz. Tutanakların gerçekle bir ilgisi yok gibi görünüyor'' dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Irak'ın Süleymaniye kentinde, sabah saatlerinde İslami Birlik Partisi'ni ziyaret etti.

BDP heyeti, daha sonra Goran (Değişim) Hareketi Lideri Noşirvan Mustafa ile görüşmek üzere parti genel merkezine geldi. Türk burada, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu iddia edilen tutanaklarla ilgili açıklama yaptı.

Ahmet Türk, ''Tutanakların sızdırılmasını buradan öğrendik, bu tartışmaları spekülasyon olarak değerlendiriyoruz, araştıracağız, inceleyeceğiz. Tutanakların gerçekle bir ilgisi yok gibi görünüyor'' dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Goran Lideri Noşirvan Mustafa ile yapacakları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi. (AA)

 

HABERE YORUM KAT