1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ahmet Kaya’dan Taraf’a Yalanlama…
Ahmet Kaya’dan Taraf’a Yalanlama…

Ahmet Kaya’dan Taraf’a Yalanlama…

Termikel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Taraf Gazetesi’nin grupları hakkındaki manşet haberini yalanladı.

A+A-

Termikel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Taraf Gazetesi’nin grupları hakkındaki manşet haberini yalanladı. Kaya; “Taraf Gazetesi’nin önceki günkü sayısında ‘Koç’a taciz yandaşa kıyak’ manşetiyle yer alan haber sırtını bir gruba yaslamak adına yapılmış, habercilik ahlakıyla yakından uzaktan ilgisi olmayan iftiralarla dolu bir karalama kampanyasıdır” dedi. 

Ahmet Kaya, şunları söyledi:

“Gruplarına ait Elektromed firmasının 136 Milyon TL’lik vergi borcunun herhangi bir gecikme olmaksızın vergi cezası gibi yansıtılması, söz konusu firmamıza uygulanan vergi tahsilatının birçok iş adamının yanı sıra küçük ve orta ölçekli sayısız firmaya da bu şekilde uygulandığı Maliye Bakanlığı yetkililerince defahatle dile getirilmiştir. Söz konusu vergi tahsilatının Maliye Bakanlığınca yasalar çerçevesinde gerçekleştiği iftirayı meslek haline getirmiş Taraf Gazetesi tarafından da dile getirilmektedir. Hal böyleyken kurumumuzu itibarsızlaştırmak ve kurumumuz üzerinden hükümeti yıpratmaya yönelik iftiralarla dolu bir yazı kaleme alan Taraf gazetesini gazetecilik ahlak ve ilkelerini bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.”

Kaya, Taraf Gazetesi’nin daha önce de kurumları ve yöneticileri ilgili iftiraların tekzip yayınlamak zorunda kaldığını hatırlatarak, “Bu gazete artık değişen ve demokratikleşen Yeni Türkiye ile savaşmaktadır.. Demokratik Türkiye için mücadele edenlere de saldırmaktan geri durmamaktadır.. Taraf Gazetesinin  2. ve 3. sayfasında yer alan Koç Grubuna ait Arçelik ve Fiat reklamlarına karşılık Koç grubunu mağdur gösterme çabasıyla kurumumuzu çirkin emellerine alet etmiştir” diye konuştu.

Taraf’tan, Kanal A Genel Yayın Yönetmenine Tehdit Ve Şantaj

Kanal A Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan da, Taraf Gazetesi tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

Alper Tan, Taraf Gazetesi Ankara Temsilcisi Hüseyin Özay’la yaptığı telefon görüşmesini şöyle anlattı:

“Hüseyin Özay’a mahkeme kararıyla kesinleşen tekzibi yayınlamaları gerektiğini yayınlamazlarsa hukuki sürecin devam edeceğini vurguladım. Ben bunu söyleyince Hüseyin Özay ‘O zaman biz bu haberlere devam edeceğiz. Çünkü elimizde belgeler var’ dedi. Ben de ‘Sizin yaptığınız tehdit ve şantajdır. Gerçekten habercilik yapıyor ve gerçeği arıyor olsaydınız, böyle tehdit ve şantaj yapmazdınız. Tekzibi yayınlatmaktan vazgeçmemiz için yeni bir yalan haberle tehdit ve şantaj yapıyorsunuz. Biz böyle şantajlara boyun eğmeyiz kardeşim. Elinizden geleni yapın’ dedim sonra da konuşmayı bitirdik” 

Bayram Bulut / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum