Ahmedinejad'ın Ziyareti Sırasında Patlama

24.05.2011 13:30
Ahmedinejadın Ziyareti Sırasında Patlama
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Abadan'da bir rafineriyi ziyaretinin hemen öncesinde meydana gelen patlamada 2 kişi öldü, en az 20 kişi yaralandı.

Fars haber ajansı, Ahmedinejad'ın ülkenin güneybatısına düşen Abadan'daki rafinerininyeni bir biriminin açılışı dolayısıyla ziyaretinden hemen önce meydana geldiğini belirtti. Ajans, Ahmedinejad'ın patlamanın ardından canlı olarak televizyondan verilen konuşmasına devam ettiğini kaydetti.

Yarı resmi MEHR haber ajansı ise patlamada bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Patlamada en az 20 kişinin de yaralandığı bildirildi. Patlanamanın gaz sızıntısından meydana geldiği açıklandı.

İran'da petrol bulunuşunun 104. yıldönümü ile eşzamalı olarak, bugün Petrol Bakanlığı'nın himayesiyle en büyük benzin projelerinden birinin açılışı yapıldı.

Milli Rafineriler ve Petrol Ürünleri Şirketi Genel Müdürü, bu tesisin 820 milyon dolar sermaye ile yapıldığını ve Avrupa Birliği (AB) Euro 4  standartları ile uyumlu olarak günde 4.6 milyon litre benzin üretim kapasitesinin olacağını belirtti. Bu projeyle Abadan petrol refinerisinin ve petrol yan sanayinin genişletilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Abadan 3. Faz Rafinerisi Geliştirilme Projesinde Fransız, İngiliz, Hollandalı büyük petrol şirketlerin projelerinden istifade edildi. AB Euro 4 Standartları'na göre çalışacak tesisde imal edilecek ürünler çevresel etkileri azaltılmış ürünler olacak.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim