1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ağrı'da "Hasan El Benna ve Gençler" Semineri
Ağrıda Hasan El Benna ve Gençler Semineri

Ağrı'da "Hasan El Benna ve Gençler" Semineri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ENSAR KULÜBÜ Faaliyetlerine bir yenisini ekleyerek hizmetlerine devam ediyor.

A+A-

İmam-Hatip Abdülkadir Dursun'un Katılımıyla '' HASAN EL BENNA VE GENÇLER '' Adlı söyleşiyi Fen edebiyat fakültesi amfisinde gerçekleştirdi.

Programa Katılan Abdülkadir Dursun şunları söyledi:“Mısır’ın yetiştirmiş olduğu ender şahsiyetlerinden olan Üstad Şehid Hasan El-Benna şahadetinin 64. yılına gelmiş olduğumuz bu zamanda aziz şehidimizi rahmet ile anıyoruz. Müslümanları hep aydınlatan ve bu uğurda canını bile hiçe sayan aziz şehidimiz Üstad Hasan El-Benna bugün dahi onun hem hayatı hem eserleri yine Müslümanların hayatlarında aydınlatıcı özelliğini koruyor ve hep koruyacaktır. Mısır diktatörü Hüsnü Mübarek’in Şubat ayında ve Müslüman Kardeşler cemaatinin kurucusu İmam Hasan El-Benna’nın şehit edildiği tarihe tevafuk ederek devrilmesi bizi hem duygulandırdı, hem de sevindirdi. Özellikle Afrika kıtasında, Tunus ile başlayan, ardından Libya, Mısır, Yemen ve Suriye ile devam eden, zalim ve zorba diktatörlere karşı çıkan halk kıyamlarına ve bu kıyamlarda şehit olan binlerce ümmet evladının feryatlarına sessiz kalmamız mümkün değildi.”

Dursun , Hasan el Benna'nın sözlerini aktardı:

*Çok faal ol, umumu ait hizmetlerde yetişkin ol. başkalarına bir iş sunabildiğin zaman mutluluk ve sevinç hisset. hastalara başvur, muhtaçlara yardım et, zayıfları koru, felaketzedelerin güzel söz de olsa acılarına ortak ol... devamlı hayır işlere koş…

*Cesaret ve büyük bir dayanma gücüne sahip ol. cesaretin en faziletli olanı da hakkı haykırmak, sır saklamak, hatasını itiraf etmek, insanların hakkını vermekte insaflı olmak ve hiddet anında nefsine hakim olmaktır.

*Allah’ın kitabından bir cüzden az olmayan günlük bir virdin olsun. Kuranı bir aydan fazla ve üç günden az olmayacak bir sürede hatmetmeye çalış.

*Gayemiz Allah, önderimiz rasulullah, anayasamız kuran, yolumuz cihad, en büyük arzumuz Allah yolunda şehit olmaktır.

HABERE YORUM KAT