1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Ağlamadı, Konuşmadı… Sadece Sustu!
Ağlamadı, Konuşmadı… Sadece Sustu!

Ağlamadı, Konuşmadı… Sadece Sustu!

Ümran o soğuk sedyede, üstü başı kan toprak içinde dünyaya ve bizlere acıyarak baktı. Ağlamadı... Konuşmadı... Sadece sustu.

A+A-

Ahmet Yasin Elki / Haksöz Haber

Halepli Ümran Daqniş daha 5 yaşında…

Esed’in, İran’ın, Rusya’nın, ABD’nin, Hizbullah’ın, IŞİD’in ve PYD’nin zulüm üstüne zulüm gerçekleştirdiği Suriye’nin Halep kentinde biraz önce Esed ve Rus ordularının ölüm kusan jetlerinden atılan bir bomba ile mezara dönen bir evin enkazlarının altından çıkarıldı. Annesini, babasını ve kardeşlerinin bırakıldığı o mezardan sadece kendisi çıkarılabildi.

Ümran, bir ambulansın arkasındaki soğuk sedyeye bırakıldığında kana, toza, acıya ve kayba rağmen ağlamadı, konuşmadı ve bağırmadı…

Ağlasaydı eğer, emperyalistler ve uşakları tarafından yapılan saldırılar, bombalamalar ve işkenceler sonucu her gün yüzlerce kişinin can verdiği bir İslam ülkesinde;anne-babasını kaybetmiş ve mezardan çıkarılmış ve de buna ağlayan bir çocuktan öte bir şey olmayacaktı.

Konuşmadı da… 6 yıldır bunca zulme ve yüzbinlerce kurbana rağmen suskunları oynayan, İrancılık, Esedçilik ve mezhepçilik yapan komplo soslu analizler üzerinden bu zulmü perdeleyen kişilere kullanacak kelimesi kalmamıştı.

Yazının Devamı >>>