Ağalar Harekete Geçince, Uşaklar Boş Durur mu?

25.09.2014 21:01
Ağalar Harekete Geçince, Uşaklar Boş Durur mu?
Lübnan ordusuyla Hizbullah'a bağlı askeri güçler, Lübnan-Suriye sınırında Suriyeli sivillere ait kampa baskın düzenledi.

Lübnan ordusu ve Hizbullah militanları Lübnan-Suriye sınırında bulunan Arsal kasabasında Suriyeli sivillerin bulunduğu kampa düzenlediği operasyonda birçok kişiyi göz altına aldı.

Muhaliflerin Suriye'nin farklı bölgelerinde özellikle de Şam'ın Kalamun bölgesinde Hizbullah güçlerine ağır zaiyat vermesinden sonra Lübnan ordusu ve Hizbullah militanlarının Arsal kasabasında bulunan Suriyeli sivilerin çadırlarını tamamen yakarak birçok sivili gözaltına aldı.

Suriyeli medya aktivisti Hadi Abdulah twitter hesabından yayınlamış olduğu resim ve bilgide, Arsal'da çoğunlukla Sünnilerin yaşadığı ve onbinlerce Suriyeli mülteciyi barındıran sınır kasabasında birçok çadırın Lübnan ordusu ve Hizbullah militanları tarafından yakıldığını ve onlarca kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Lübnan resmi makamlar tarafından yapılan açıklamada, ülkelerinde bulunan Suriyeli mültecilerin sayısının 1 milyon 200 bini geçtiğini bildirdi.

Islahhaber.net

arsel-3.jpg

arsel-4.jpg

arsel-5.jpg

arsel-6.jpg

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim