Ağaç Yaşken Eğilir; Ver Eline Molotofu!

26.07.2015 00:52
Ağaç Yaşken Eğilir; Ver Eline Molotofu!
Birileri çocuk istismarı mı demişti?! PKK'nın "Küçük Fedailer" ismini verdiği çok küçük yaşlardaki çocukların polislerle çatıştırıldığı bir kez daha ortaya çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'nın kamplarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonların ardından, PKK, şehirleri karıştırma girişimlerine hız verdi.

Bu akşam sosyal medyada paylaşılan ve Cizre'de çekildiği iddia edilen bir görüntüyse, PKK’nın planını bir kez daha gözler önüne serdi.

Savaştığı bölgelerde de 15-18 yaş aralığındaki çocukları en ön saflara iten PKK, şehirlerde de çocukların ellerine molotof vererek önlere göndermeye başladı.

PKK'ya yakın hesapların paylaştığı bilgilere göre, "Küçük Fedailer" isimlerini verdikleri çocuklar, Cizre'de polisle çatıştırılıyor.


pkkli-cocuklar-kucuk-fedailer-molotof01.jpg

pkkli-cocuklar-kucuk-fedailer-molotof03.jpg

Haber10’da yer alan habere göre PKK'nın çatışmalarda kaybettiği militan kaybını Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan çocukları kaçırarak kapatmaya çalıştığı belirtilmişti. Kaynaklar çoğunluğu 15-18 yaş aralığında olan çocukların "Kürt Koridoru kurulacak", "Özerk bölge olacak" diyerek kandırdıkları ya da başka yollarla kaçırdığı ifade edilmişti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim