1. HABERLER

  2. HABER

  3. AĞ-SİP Suriye İçin Yardım Kampanyasını Başlattı
AĞ-SİP Suriye İçin Yardım Kampanyasını Başlattı

AĞ-SİP Suriye İçin Yardım Kampanyasını Başlattı

Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ( AĞ-SİP ) Suriye için yardım Kampanyasını başlattı.

A+A-

"Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' adıyla Türkiye geneli başlatılan yardım kampanyası için Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları birleşti.

Ağrı Merkez Kağızman caddesinde kurulan iletişim çadırında Ağrı halkına bölge insanını yaşadığı sıkıntılarla ilgili bilgiler verilirken, Suriye halkı için acil ihtiyaç malzemeleri toplanmaya başlandı.

Halkın yoğun ilgi gösterdi yardım kampanyasına ilk bağışı ise, Furkan ve Enes Taşkın kardeşler yaptı. Kendi kumbaralarında biriktirdikleri okul harçlıklarını Suriyeli çocuklar için bağışlarken çocukların mutlulukları herkesi duygulandırdı.

Ağrı sivil toplum kuruluşları platformu (AĞ-SİP), yaptığı  açıklamada ; Bugün Suriyeli kardeşlerimiz çok perişan ve mağdur durumda olduğunu belirterek , Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Suriyeli halk canları ile mazlumiyetleri, muhacirlikleri ve direnişleri ile bu imtihanı yaşarken, ümmet olarak bizler de Suriyeli kardeşlerimizle imtihan ediliyoruz.

Ağrı'da toplanan yardımlarının en kısa sürede İHH ( İnsani Yardım Vakfı ) aracılığı ile Suriye'deki kardeşlerimize ulaştırılacağı, "Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' kampanyası için açılan yardım çadırının 1 ay boyunca açık kalacağı bildirildi.

Acil Yardım Listesi ;

Suriyeli kardeşlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında karşılamak için

⇒  Gıda: Günlük temel besin ihtiyaçları

⇒  Para Yardımı

⇒ Battaniye, yatak, yorgan, halı vb. bağışlayabilirsiniz. Bunlar mümkünse hiç kullanılmamış ya da çok az kullanılmış olmalıdır.

⇒ Kışlık Giysi: Mutlaka hiç kullanılmamış olmalıdır.

⇒ Bay-bayan kışlık kaban, ayakkabı, çocuk mont, bot vs.

⇒  Sağlık Malzemeleri

KAMPANYAYA DESTEK VEREN  DERNEKLER

Ağrı İHH Temsilciliği  - İnsani Hareket Yard ve Day.Der ( İHYAD ) -  Ağrı İnsani Yardım Derneği ( İYDER )   - İnsan Hakları ve Mazlumlar için Day.Der (Mazlumder )  - Verenel Derneği - İlim Yayma Cemiyeti Ağrı Şubesi  - Ağrı İmam Hatip Mez.Der (AGİMDER )  -  Ağrı Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD ) - Ağrı DİVASEN - Ağrı Çözüm Platformu Derneği  - Ağrı Hasta Hakları ve Yakınları Derneği (AĞRI HAYAD ).

 Haber: Yüksel ASLAN / Ağrı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum